Информация

Наші координати

Україна 322520

Дніпропетровська обл.,

м. Кам'янське

вул. Медична, 2

тел.(05692)3-32-65

тел/факс(05692)3-83-88

         


 

Пошта

Вхід до
пошти

dptnz_kcpprk@ukr.net

 

Зараз на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 2 гостя.
 
 
 
                                                                                     Палабугіна Олена Ашурбеківна
 
практичний психолог навчального закладу

ГРАФІК РОБОТИ:

пн, вт, ср, чт - 8:00-17:00
 
пт - 8:00-16:00

каб. 26
 
 
Скільки є людей по всюди, 
Стільки в світі щастя є. 
Ніби ж всі подібні люди, 
Щастя в кожного своє… 
 
Саме під цим девізом з 16 по 20 квітня 2018 року в Кам`янському ЦППРК пройшов «Тиждень психології». У його програмі відбулося багато цікавих заходів, творчих конкурсів та завдань, які організували та провели практичний психолог Палабугіна О.А., соціальний педагог Клюєва Л.Ф. та зав. бібліотекою Квашина Н.В..
Розпочався тиждень з «Лінійки відкриття», на якій практичний психолог провела інформативну лекцію на тему: «Що таке психологія і чому варто нею цікавитись?». 
Після лінійки відбулася акція «Життєві цінності»,  під час якої всі присутні мали можливість замислитись про власні, головні життєві цінності. Також організатори роздали учням та педагогам стікери у вигляді смайліків, які чіпляли на символічну дошку, поруч з пріоритетною для кожного життєвою цінністю.
Впродовж тижня організатори проводили інформативні лекції «Психологія кольору», «Що таке щастя», заняття з елементами тренінгу «Поговоримо про емоції», тренінгові заняття для педагогів «Як впоратися з професійним вигоранням», відеоперегляд презентації  «Оптимізм» та інші цікаві і корисні заходи. 
Під час проведення Тижня психології були застосовані всі види психологічної роботи в навчальному закладі, що дало змогу  занурити всіх учасників навчально-виховного процесу в цікавий  та загадковий світ психології.  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Тренінгове заняття «Формування позитивного мислення»
 
Як ви думаєте, світ навколо вас – він який? Поганий або хороший? Насправді обидві думки будуть правильними. Світ різний, і те, яким боком він до вас повертається залежить виключно від вас. Саме в цьому і полягає сила позитивного мислення. 
19 лютого 2018року на базі тренінгового кабінету Кам’янського центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів, з метою формування позитивного мислення, як здатності конструктивного сприйняття життєвого досвіду, відбулося чергове тренінгове заняття, яке провела  з педагогічним колективом практичний психолог Палабугіна О.А.
Під час тренінгового заняття,  педагоги мали змогу звільнитись від психологічної напруженості, набути уміння мислити позитивно, отримати практичні знання з питань  розвитку власного позитивного мислення та підтримання у задовільному стані психоемоційного здоров’я.  
 
 
 
 
 
 
 
Відбірковий тур на конкурс ПСИХОЛОГ РОКУ 2018
 
01.02.2018 року на базі Дніпропетровського обласного методичного психолого – медико педагогічного центру по вул. Паторжинського, 13а, пройшов  відбірковий тур на конкурс ПСИХОЛОГ РОКУ 2018 серед практичних психологів профтехосвіти (ПТНЗ). У конкурсі взяла участь і практичний психолог Кам'янського центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів Палабугіна О.А. З чотирьох професіоналів учасників вибрали найкращого. Практичний психолог нашого навчального закладу у відбірковому турі презентувала свій досвід роботи, професійний підхід та чудовий майстер – клас. Після виступу всіх учасників конкурсу відбулося голосування, на якому перше місце надали практичному психологу Кам'янського центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів Палабугіній О.А.
 
 
 
 
 
Засідання   творчої групи психологічної лабораторії
 
24 січня 2018 року об 11.00 на базі ДПТНЗ «Кам’янський  центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів», відповідно до плану роботи НМЦ ПТО у Дніпропетровській  області, відбулося засідання   творчої групи психологічної лабораторії. 
На заході, який проходив в тренінговому кабінеті Центру, були присутніми методист НМЦ ПТО м. Дніпро Піковець Л.Г., практичні психологи та соціальні педагоги ПТНЗ області. 
Тема засідання: «Презентація робочих матеріалів  до  Програми соціалізації учнів пільгової категорії в процесі набуття фахової освіти в ПТНЗ».
Перед початком заходу перед присутніми виступила заступник директора з НВР Хурда М.С.. Вона розповіла про матеріально – технічну базу учбового закладу, про досягнення наших учнів на міжнародному рівні та побажала учасникам засідання плідної праці.
На протязі засідання учасники обмінювались досвідом роботи, презентували свої наробки. Так, практичний психолог КЦППРК Палабугіна О.А.. виступила з доповіддю на тему: «Методики індивідуальної діагностики як основа корекційної роботи», в якій висвітлила свій досвід роботи в навчальному закладі, а практичний психолог ДПЛ – Шевчук Ю.О., представила методику проведення сеансу релаксації.
Зустріч пройшла в теплій, дружній атмосфері. Гості були задоволенні  плідною  співпрацею та приємно враженні гостинною атмосферою, яка панує в нашому Центрі.  
 
 
 
Всесвітній день боротьби зі СНІДом.
 
 СНІД заслужено називають «чумою ХХ століття». 1 грудня 1988 року на міжнародній зустрічі міністрів охорони здоров’я було ухвалене рішення про необхідність ширшого інформування щодо небезпеки захворювання СНІДом. З того часу 1 грудня відзначається як Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Символом цієї боротьби є червона стрічка. 
Сьогодні багато зусиль спрямовано на боротьбу з поширенням СНІДу через пропаганду гігієни та здорового способу життя.
У ПТНЗ «Кам’янський центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів» практичним психологом Палабугіною О.А. та соціальним педагогом Клюєвою Л.Ф., було організовано та проведено ряд заходів, присвячених проблемі профілактики ВІЛ/СНІДу. 
Зранку, 1 грудня, учні та працівники Кам’янського ЦППРК на знак розуміння і  підтримки боротьби зі СНІДом  прикололи червоні стрічки. Учнівське самоврядування нашого центру провело акцію – флешмоб «Долоньки підтримки».  
На першому поверсі було представлено виставку стіннівок, які виготовили наші учні, а також розміщено інформацію про шляхи передачі ВІЛ. 
В бібліотеках КЦППРК бібліотекарями Квашиною Н.В. та Вірх Т.І. оформлено  виставки-застереження «ВІЛ/СНІД: знання і розуміння».
Класними керівниками було проведено з учнями своїх груп години спілкування «Як жити у світі, в якому є ВІЛ/СНІД?», а в гуртожитку вихователями для учнів - мешканців тренінг «Скажи СНІДу – НІ!».
Дуже цікаві заходи для учнів та співробітників провели практичний психолог Палабугіна О.А. та соціальний педагог Клюєва Л.Ф. Профілактичні лекції з елементами тренінгу «Що таке ВІЛ/СНІД», інтерактивні заходи «Маршрут безпеки», огляд  відеофільмів на тему ВІЛ/СНІДу та толерантне відношення до ЛЖВ, «Профілактика ВІЛ/СНІДу на робочих місцях» та інші заходи викликали велику зацікавленість та мали високу результативність серед їх учасників.  
СНІД – одна з найважливіших і трагічних проблем, що виникли перед людством наприкінці XX сторіччя. Та головна проблема вже в ХХІ сторіччі навіть не в тому, що Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) офіційно зареєструвала понад 40 мільйонів ВІЛ-інфікованих та 16 мільйонів померлих і ми звикли, що 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Проблема в тому, що ми, як і багато років тому, не хочемо всерйоз сприймати факт, що живемо в світі, в якому існує вірус імунодефіциту людини, і повірити, що проблема СНІДу і його наслідків безпосередньо стосується кожного.
Ми закликаємо всіх зробити свій внесок в боротьбу з розповсюдженням ВІЛ/СНІДу, потурбуватися про себе та оточуючих!
Пам’ятай!
Ти не заразишся ВІЛ, якщо дотримуватимешся простих правил безпеки:
- Під час статевого акту використовуй презерватив;
- Використовуй стерильні інструменти для ін’єкцій, пірсингу, татуювань.
ВІЛ передається:
- Статевим шляхом;
- Через кров;
- Від ВІЛ-позитивної матері до дитини – під час вагітності та пологів, при грудному вигодовуванні, якщо не вживаються профілактичні заходи.
Та  ВІЛ- інфекція не заважає дружити!
 
 
 
 
Міні-тренінг «Що має знати кожен про ВІЛ/СНІД»
     18 жовтня 2017року на базі тренінгового кабінету Кам’янського центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів відбувся міні-тренінг, який провела практичний психолог Палабугіна О.А. Учасниками цього заходу стали представники інженерно-технічного персоналу нашого навчального закладу. Мета тренінгу - інформування про ВІЛ-інфекцію та формування толерантного відношення до ВІЛ-позитивних людей. Тому на зустрічі розглядалося актуальне в наш час питання: «Що має знати кожен про ВІЛ/СНІД». Психолог Палабугіна О.А. проінформувала учасників про стигму, дискримінацію та толерантне ставлення до людей які живуть з Віл-інфекцією (ЛЖВ), а також провела декілька вправ, які дають змогу краще зрозуміти почуття ЛЖВ та поділитися власним досвідом стосовно стигми. Проводячи вправи, психолог ставила за мету – дати учасникам комплексне розуміння проблем профілактики ВІЛ-інфекції, та сприяти толерантному ставленню до ЛЖВ. Наприкінці заходу учасники висловили думки стосовно порушеного питання, поділилися своїми враженнями, а також подякували за те корисне, що кожен особисто для себе отримав від міні-тренінгу.
 
 
 
 
 
 
 

Тиждень здоров'я


Зроби свій вибір на користь здоров’я

З метою формування в учнів дбайливого та усвідомленого ставлення до власного життя і здоров’я  з 06 листопада по 10 листопада 2017 в Кам'янському ЦППРК проходив «Тиждень здоров’я».
Гасло тижня: «Зроби свій вибір на користь здоров’я».
Тиждень розпочався загальноучилищною лінійкою на якій практичний психолог навчального закладу Палабугіна О.А. проінформувала учнів про основні складові здоров’я, після чого провела «Живе опитування». Питання стосувались таких актуальних тем як: здорове харчування, споживання наркотиків, алкоголю, тютюнопаління, хвороби що передаються статевим шляхом та ін. За кожну вірну відповідь, учні отримували винагороду –  цукерку. Також в цей день було презентовано тематичні стіннівки на тему: «Чому ми хворіємо?». 
Впродовж тижня практичний психолог Палабугіна О.А. та соціальний педагог Клюєва Л.Ф. проводили лекції з елементами тренінгу на тему: «Ми є тим – що ми їмо», тренінг «Наркотик – ворог життя». Класні керівники провели з учнями своїх груп виховні години направленні на  профілактику шкідливих звичок в учнівському середовищі. В бібліотеках КЦППРК оформлено виставки-застереження «Бібліотека на варті здоров’я. Здорово бути здоровим».
Завдяки проведенню тижня, учні здобули корисну інформацію, яку зможуть застосувати для збереження свого здоров’я у повсякденному житті. 
*Людина  може  жити  до 100  років.  Ми самі своєю  безладністю,  своїм жахливим  ставленням  до  власного  організму  зменшуємо  цей  нормальний термін до значно меншої цифри. (І. Павлов) 
*Людина своїми звичками приводить в рух сили, які зрештою її й гублять.  (Піфагор) 
*Здоров’я  до  того  переважує  всі  останні  блага  життя,  що  насправді  здоровий жебрак щасливіший від хворого короля. (А. Шопенгауер)
 (А. Шопенгауер)
Прес-служба Кам’янського ЦППРК
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
16 травня 2017 року в тренінговому кабінеті Кам’янського центру підготовки і перепідготовки робітничих кадрів,  відбулося позачергове виїзне засідання Молодіжної ради міста  у форматі тренінгу на тему: «Я - лідер»

З метою сучасного орієнтування молоді в таких питаннях, як: «Хто такий лідер? Які він має якості? Як сформувати якості лідера у себе? Як самому стати лідером та вести за собою людей? Які якості варто формувати у собі, щоб стати справжнім лідером з активною життєвою позицією?», психологом КЦППРК Палабугіною О.А. було проведено тренінг з членами Молодіжної ради, на тему «Я - лідер». 
Перед початком тренінгу  заступником начальника відділу спорту та молоді департаменту з гуманітарних питань міської ради Кузьменко Наталією Вікторівною, з членами Молодіжної ради обговорено питання подальшої спільної роботи щодо організації та проведення запланованих у 2017 році заходів. 
Кузьменко Наталією Вікторівною зазначено, що проведення тренінгових занять позитивно впливає у напрямку активізації роботи в цілому Молодіжної ради. Тому, в подальшому, завдяки спільній роботі департаменту з гуманітарних питань міської ради (відділ спорту та молоді) та навчальних закладів міста шляхом проведення практичних тренінгових занять та семінарів за участю лідерів учнівського та студентського самоврядування буде сформовано команду лідерів з активною життєвою позицією, лідерів – ініціаторів позитивних змін у житті громади, організаторів міських соціальних заходів.
 Учасники тренінгу отримали практичні та теоретичні знання щодо розвитку в собі лідерських якостей, а також, для закріплення теми, кожному учаснику  від психолога КЦППРК була вручена - книга учасника «Лідерство та активна життєва позиція» для подальшої детальної роботи над собою.
 
 
Профілактична акція «Як подолати депресію»
з нагоди Всесвітнього дня здоров’я

6 квітня 2017року о 10:00 в Кам'янському центрі підготовки і перепідготовки робітничих кадрів відбулася акція, присвячена темі боротьби з депресією. Захід провели фахівці Міського медичного центру здоров'я та медицини спорту спільно з лікарями лікарні №1, фахівцями департаменту з гуманітарних питань міськради, соціально-психологічною службою КЦППРК. Акція приурочена до Всесвітнього дня здоров'я. Депресії схильні люди різного віку, різних категорій населення, які проживають в різних країнах. Депресія тягне за собою психічні страждання, негативно впливає на здатність людини виконувати прості повсякденні завдання, а іноді і призводить до катастрофічних наслідків для взаємовідносин людини з суспільством. Крайнім проявом депресії є суїцид. Серед найбільш характерних ознак депресії – дратівливість, почуття провини, тривожність, погіршення апетиту, втрата інтересу до свого зовнішнього вигляду і т. д. Протягом тижня, в нашому навчальному закладі, соціально-психологічною службою проводились бесіди, лекції, тренінгові заняття на тему боротьби з депресією. Пам’ятайте, депресія підлягає профілактиці і лікуванню. 
Будьте здорові, частіше посміхайтесь та дивіться в майбутнє оптимістично!
 
З метою формування сприятливого емоційного фону в учнівському середовищі, позитивного психологічного клімату в колективі учнів та педагогів
З 13.03 по 17.03.2017 року в КЦППРК пройшов «Тиждень психології»
 
Розпочався тиждень з позитивної акції «Дерево настрою», метою якої стало виявлення емоційного фону учнівського та педагогічного колективу КЦППРК. 
13.03.2017 р. о 08.30 год. на вході в навчальний заклад організатори заходу практичний психолог Палабугіна О.А., соціальний педагог Клюєва Л.Ф. та бібліотекар Квашина Н.В. зустрічали учнів та колектив з питанням: «З яким настроєм Ви прийшли в навчальний заклад?».  Після отриманої відповіді учні та члени колективу отримували відповідні до настрою паперові кольорові  листя, які потім вішали на символічне «Дерево настрою». До початку уроків відбулася загальноучилищна  лінійка, на якій усіх присутніх ознайомили з планом заходів «Тижня психології», з місцем знаходження книги «Відгуки та пропозиції щодо проведення тижня психології». Протягом тижня проходили цікаві заходи та акції, наприклад дуже сподобався «Паркан відвертості та побажань», де всі бажаючи мали змогу висловити свої побажання та пропозиції щодо покращення взаємовідносин в центрі. Проводились цікаві лекції «Вгадай емоцію», «Професія до душі» та інші. З учнівською молоддю, з метою мотивування нести відповідальність за свої слова та вчинки,  практичний психолог провела тренінг на тему «Особиста відповідальність». 
Організатори «Тижня психології» під час підведення підсумків тижня на загальноучилищній лінійці обговорили результати заходу «Дерево настрою», провели аналіз виявлених потреб учнів та педколективу, щодо покращення взаємовідносин в центрі, оголосили  відгуки та пропозиції щодо проведення тижня психології у березні 2018р. 
Проведення тижня психології має велике значення для підвищення психологічної культури, розуміння самого себе як особистості, усвідомлення свого місця серед людей, формування навичок рефлексії, навичок конструктивної взаємодії з навколишніми, розвиває комунікативні здібності, упевненість у своїх діях, виховує культуру поведінки. 
 
 
 
 02.02. 2017р.

 
Психологічна модель комунікацій

 
Комунікація - це найважливіший індивідуальний чинник, який впливає на здоров'я людини і взаємовідношення з оточуючими. Говорити на чистоту з собою і з оточуючими  - це призначення соціальних компетенцій, які зараз вважаються настільки ж важливими як і професійна кваліфікація.
«Чим більше ми працюємо з людьми, тим більше нам потрібно працювати над собою» - цей вислів став гаслом чергового тренінгового заняття, який провела з педагогічним колективом, практичний психолог центру Палабугіна О.А.
На занятті учасникиусвідомили мотиви використання оточуючими різних маніпулятивних сценаріїв комунікації, які можуть їм допомогти краще зрозуміти учнів і батьків, з якими вони працюють, щоб адекватно реагувати на їх поведінку.
Психолог  наголошувала, що комунікація відображає нашу щиру потребу контактувати з іншими людьми, і за допомогою таких взаємин, отримати орієнтири для себе і своєї поведінки. Емоційне благополуччя людини є результатом таких взаємовідносин.
                                                                                                 
Засідання психологічної лабораторії
 
24 січня 2017 року в тренінговому кабінеті Дніпродзержинського центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів відбулося засідання соціально-психологічної лабораторії. 
В ньому прийняли участь методист НМЦ ПТО м. Дніпро Піковець Л.Г., психологи і соціальні педагоги учбових закладів, а саме: ДЦППРК, ДРЦПТО, ВПУ17, ДПЛ, КВПУ, МВПУПРТ, ПТУ№2 та МЦППВ.
Метою цього засідання була розробка програми «Соціалізація випускників учнів сиріт, осіб позбавлених батьківського піклування ПТНЗ області». 
Перед початком заходу заступник директора з виховної роботи Хурда М.С. разом з практичним психологом Центру Палабугіною О.А. провели екскурсію по навчальному закладу. Гості центру мали змогу ознайомитись з матеріально технічною базою, поспілкуватись з викладачами та учнями. 
Під час проведення засідання психологічної лабораторії психологи ДЦППРК – Палабугіна О.А. та ДПЛ – Шевчук Ю.О. презентували свою програму тренінгу «Особистісна готовність до працевлаштування».
Робота учасників засідання була дуже плідною. Взагалі ця зустріч пройшла в теплій, дружній атмосфері. 
Гості були приємно враженні затишними кабінетами та гостинною атмосферою, яка панує в нашому Центрі.
  
16 днів проти насильства
 
   З 25 листопада по 10 грудня проходить щорічна акція «16 днів проти насильства». Дуже важливо знати правові основи запобігання різним проявам насильства, що кожна людина є захищеною у нашій державі. Тому, з метою  привернення уваги учнів до актуальної, для українського суспільства проблеми насильства в сім’ї, торгівлі людьми, попередження дискримінації і стигматизації ВІЛ – позитивних людей, а також активізації діяльності закладу з метою протистояння насильства, захисту прав жінок в Україні та формування ненасильницької ідеології у дитячому середовищі, підвищення правової культури учнів, в нашому центрі були організовані заходи за участю спеціаліста сектору сім’ї та оздоровлення дітей департаменту охорони здоров’я та соціальної політики міської ради Ткаченко О.Ф., головного спеціаліста центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Сокуренко Х.С., психолога ДЦППРК Палабугіної О.А., методиста ДЦППРК Каменської А.О., в рамках заходів було проведено інформативні лекції,  перегляд соціальних відеороликів на тему «Експлуатація та торгівля людьми»; «ВІЧ-інфекція». Було проведено анкетування учнів на тему «Виявлення насильства».          Спеціалісти Кам’янського центру соціальних служб сім”ї, дітей та молоді надали листівки з адресами та телефонами куди звертатися якщо над вами вчиняють насильство.  
Прес-служба Дніпродзержинського ЦППРК
 
 
                 

       1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

 

      У всьому світі цього дня говорять про СНІД. Наш навчальний заклад не став винятком.  Психолог центру Палабугіна О.А. в своїй професійній діяльності в роботі з учнями та колективом ДЦППРК,  приділяє багато уваги цій актуальній проблемі. 
     Слабка проінформованість про шляхи передачі ВІЛ - інфекції – це основна причина високих темпів поширення хвороби. Тому важливо  узагальнити знання учнів та працівників центру, щодо ВІЛ/СНІДу. З метою формування розуміння власної відповідальності за ризик інфікування ВІЛ/СНІДом; формування толерантного ставлення до людей з ВІЛ; особистісної та соціальної компетентності підлітків, які вимушені жити в умовах епідемії ВІЛ/СНІД; виховування бажання дотримуватися правил здорового способу життя з 28.11-01.12. 2016 р.,  в нашому центрі, психологом було проведено ряд заходів присвячених Всесвітньому Дню боротьби зі СНІДом. Стіннівки, анкетування, лекції з елементами тренінгу, огляд відеофільмів на тему ВІЛ/СНІДу, інтерактивні заходи «Маршрут Безпеки»; «Профілактика ВІЛ/СНІД на робочому місці»; «Профілактика ризикованої поведінки» та ін. 
     Важливо розуміти, що можливо уникнути інфікування ВІЛ та зберегти своє здоров’я, оминаючи ризиковані ситуації. 

     Шляхи передачі ВІЛ: 

      - Статевий шлях; 

      - «Кров у кров»;

      - Від інфікованої матері до дитини  
 
Прості правила як захистити себе від ВІЛ – інфекції:

      - Використання презервативу

 

      - Обирайте партнерів. Якщо Ваш партнер коле наркотики або у нього кілька різних сексуальних партнерів, то ризик зараження вище.
      - Уникай алкоголю та наркотиків! У стані алкогольного або наркотичного сп'яніння статеві контакти з випадковими партнерами виникають швидше, і використання презервативу часто здається неважливим.
                           Прес-служба Дніпродзержинського ЦППРК
 
 
  
                  16 листопада Міжнародний день толерантності
     З 10.11 по 16.11.2016 року у нашому центрі пройшов тиждень толерантності, який  організувала та провела психолог Палабугіна О.А. з залученням  бібліотекаря Квашиної  Н.В. та членів учнівського самоврядування.  Розпочався тиждень доволі активно. 
   

Учні мали змогу отримати відповіді на питання, що є толерантність. У холі учбового закладу були вивішені стіннівки присвячені темі толерантності. Психолог центру провела тренінгові заняття, та безліч цікавих інформативних лекцій на тему «Сприйняття різноманітності – основа толерантності».

 

    Також проводився конкурс: « Міс ( Містер) толерантність серед педагогічних працівників ДЦППРК», в якому приймали участь не лише учні та педагогічний колектив  нашого центру, але і всі працівники які в ньому працюють.

 

    По завершенню конкурсу були об’явлені імена  переможців. Серед працівників  центру, майже одноголосно, найтолерантнішою людиною було обрано директора ДЦППРК Донченко Ірину Леонідівну. Учні обрали найтолерантнішим працівником Руденко Олену Петрівну. Вітаємо переможців! 

Прес-служба Дніпродзержинського ЦППРК
  
03.11.2016 рік
Особиста відповідальність та відповідальність за взаємовідносини
 
 Взаємовідносини є базовою потребою людини. Мистецтво добрих взаємовідносин полягає в тому, щоб поважати інших, одночасно зберігаючи власну автономність. Саме цьому мистецтву  було присвячене заняття на  черговому тренінгу для педагогів, який провела психолог центру Палабугіна О.А.  

       На тренінгу були розглянуті питання що до відповідальності, комунікації, стилю викладання, та пошуку  шляхів досягнення гармонічних стосунків в педагогічному та учнівському колективі.  Психолог старалась зробити заняття  не тільки корисним, але й цікавим, і  судячи з відгуків  учасників тренінгу їй це вдалось. 

 

27.10.2016рік

Стрес на робочому місці та його профілактика
 
    Таку назву мав тренінг, який  провела з педагогічним колективом психолог «Дніпродзержинського ЦППРК» Палабугіна Олена Ашурбеківна.
    Кожна людина на своєму робочому місці може відчувати професійний стрес. В деяких випадках він навіть корисний. Стрес на роботі мобілізує працівника, збільшує його ефективність. Але при сильному чи хронічному стресі наслідки не дуже сприятливі.    
    Такий працівник починає відчувати постійну напругу, хвилювання, неспокій. А це відбивається не тільки на рівні його продуктивності, але і на фізичному та емоційному здоров'ї. Тому важливо навчитися управляти стресом. На тренінгу, педагоги центру мали змогу навчитись розпізнавати види стресу, визначати конструктивні стратегії його подолання. Проведенні  релаксаційні вправи виявились дуже доречними та мали позитивний вплив на самопочуття  і емоційний настрій учасників тренінгу. Психолог й надалі проводитиме тренінги,  які направленні на підтримку сприятливого соціально-психологічного  клімату у педагогічному та учнівському колективі. 
 

Психологічна служба ДЦППРК організована в 2007році.

Служба забезпечує своєчасне і систематичне вивчення психофізичного розвитку учнів, мотивів їх поведінки і діяльності, створення умов для саморозвитку і самовиховання, психологічного комфорту і безпеки учнів. 

 

   Задачі психологічної служби:

 

- сприяти повноцінному особистісному, інтелектуальному розвитку учнів;

- профілактика та подолання відхилень в інтелектуальному та особистісному розвитку учнів.

- аналіз проблем особистісного розвитку учнів.

- конфліктність, агресивність, емоційні проблеми, дезадаптація.

- аналіз міжособистісних стосунків.

- розв’язання конфліктів та ін..

 

Основні напрямки роботи:

 

- консультативна, яка полягає в допомозі молоді вирішити ті проблеми з якими приходять до психолога;

- психодіагностика включає виконання різних методик, тестів, опитувальників, на підставі результатів робляться висновки про подальшу корекцію або консультаційну роботу;

- психокорекційна робота направлена на подолання негативних явищ в оточенні учнів; проводяться тренінги, диспути, мозкові штурми; методи арт-терапії.

Психологічна служба співпрацює та проводить різні заходи з органами охорони здоров’я, соціальними службами для молоді,службами у справах дітей, психоневрологічним диспансером. 

Його організувала та провела соціальний педагог Клюєва Л.Ф., допомагали їй заступник директора з НВР Хурда М.С., фельдшер Булай Л.О., завідуюча бібліотекою Квашина Н.В., а також наше учнівське самоврядування та благодійна організація «Новий час».

Розпочався наш тиждень з «Райдуги настрою», метою якої була діагностика соціально-психологічного клімату в нашому колективі. Це було дуже цікаво! Кожен зміг не тільки прикрасити нашу райдугу, а й дізнатися щось нове про себе.

В бібліотеці нашого Центру було оформлено виставку «Доторкнись до світу психології», завдяки якій кожен бажаючий міг познайомитися з цікавою інформацією про «науку психологію».

Соціальний педагог Клюєва Л.Ф. та представники благодійної організації «Новий час» відповіли на питання, що хвилюють наших учнів і з якими вони звернулися до скриньки довіри «Хвилюючі питання». Вважаємо, що така форма роботи допомагає підліткам у вирішенні їхніх життєвих проблем, сприяє виробленню вміння приймати правильні рішення у складних ситуаціях.

Дуже корисним виявився тренінг «Здоров’я – цінність нашого життя», метою якого було формувати у підлітків прагнення займати активну життєву позицію, сприяти визначенню власних духовних цінностей та орієнтації на здоровий спосіб життя.

Результатом бесіди «Психологія настрою», яка мала на меті зниження в підлітків рівня тривожності до стану норми з контролем результату й закріпленням позитивного ефекту, стала стіннівка «Відчуття очима підлітків».

За допомогою інтерактивної гри «Профілактика конфліктної поведінки» підлітки змогли відчути почуття та емоції конфліктуючих сторін, а завдяки тесту на тип темпераменту по колу Айзенка визначити загальний рівень здібностей до активності, енергії, ритму життя та їх емоційність.

Круглий стіл «Головні риси лідера» допоміг сформувати уявлення про лідерство, як визначити лідерів групи та згуртувати колектив групи. 
А психологічне кіно стало кроком до формування психосоціальної компетентності у учнів.

Проведення таких заходів як тиждень психології дуже позитивно впливає на соціально-психологічний клімат у навчальному закладі та допомагає учням в наш нелегкий час.

 

Прес-служба ДЦППРК


Весняне свято – 8 Березня

На передодні Міжнародного жіночого дня 8  березня,  психологічна служба нашого центру вирішила провести опитування з метою візуалізації мрії. У кожної людини є потаємна мрія, але найчастіше деяким з них не судилося збутися, тому що вони заховані настільки далеко у  свідомості, що ніяк не можуть матеріалізуватися. Щоб найпотаємніше бажання збулося, необхідно витягнути його на поверхню і зробити своєю метою, а ще краще його візуалізувати. Згідно психології, візуалізація - це на 50% вже справджана подія. Справа за малим - навчитися представляти в своїй уяві те про що  мрієте. Тому  ранкова лінійка напередодні свята почалась з питання «Про що мріє прекрасна половина людства?». Психологом Центру Палабугіною О.А. заздалегідь були підготовленні великий ватман та кольорові картинки, які символізують мрії опитуваних педагогів та учнів. Всі бажаючи мали нагоду обрати для себе саме те про що так мріють, та наклеїти свою «мрію» на ватман. Участь у візуалізації своїй мрії охоче приймали як учні, так і наш дружній педагогічний колектив. По закінченню лінійки психолог побажала всім віри в те, що кожна людина може творити чудеса, і візуалізація мрії – заняття що вимагає повної впевненості в тому, що  бажання стане реальністю. Бережіть свої думки – вони можуть стати матеріальними. 

 06.03.2016 рік

 

  Не дай СНІДу шанс!

 

 

Україна наразі за темпами розвитку епідемічного процесу ВІЛ-інфекції посідає одне з провідних місць серед країн Східної Європи.

ВІЛ/СНІД шкодить не тільки фізичному здоров’ю людини, цей діагноз може спричинити соціальну ізоляцію внаслідок стигми та дискримінації. В Українському суспільстві існують негативні стереотипи щодо людей, що живуть з ВІЛ. Саме тому вкрай актуальним є поширення знань про ВІЛ та формування толерантного ставлення. Педагоги є лідерами громадської думки, їхня позиція є авторитетною для батьків та підростаючого покоління.  

З метою профілактики ВІЛ-інфекції , інформування про ВІЛ/СНІД та формування толерантного ставлення до людей які живуть з ВІЛ, в нашому центрі, практичним психологом Палабугіною О.А., було проведено лекції з елементами тренінгу серед  педагогів на тему «Не дай СНІДу шанс» .

На лекціях було надано інформацію про основні поняття щодо ВІЛ, обговорено про шляхи передачі ВІЛ та методи профілактики ВІЛ-інфікування , визначено поняття «Стигма» , «Дискримінація» , «Толерантність». Педагоги мали нагоду проаналізувати причини виникнення таких явищ, як стигматизація та дискримінація, усвідомити причини та наслідки стигматизації людей які  живуть з ВІЛ, ознайомитись з правами людини та законодавством що до ВІЛ-інфекції та протидії дискримінації, зокрема в трудовій сфері. 

 05/04/2016