Информация

Наші координати

Україна 322520

Дніпропетровська обл.,

м. Кам'янське

вул. Медична, 2

тел.(05692)55-06-45

https://www.facebook.com/

dptnzKCPPRK/

 

         


 

Пошта

Вхід до
пошти

dptnz_kcpprk@ukr.net

 

Зараз на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 1 гість.
 
 
 
                                                                                     Палабугіна Олена Ашурбеківна
 
практичний психолог навчального закладу

ГРАФІК РОБОТИ:

пн, вт, ср, чт - 8:00-17:00
 
пт - 8:00-16:00

каб. 26
 
 
Міжнародний День обіймів
Міжнародний День обіймів - щорічне свято, що відзначають 21 січня. За традицією цього дня можна дружньо обіймати навіть незнайомих людей. Учнівське самоврядування ДПТНЗ «Кам’янського ЦППРК» разом з молодіжною радою міста, прийняли участь  у акції «Обіймемось, бо ми одна родина!»  Метою акції було: подарувати мешканцям міста гарний настрій та тепло наших сердець. 
 
 
У ДПТНЗ «Кам`янському центрі підготовки та перепідготовки робітничих кадрів», департаментом з гуманітарних питань (відділ спорту та молоді), за сприянням соціально – психологічної служби центру, було організовано та проведено міську інформативну акцію «Вибір за тобою». До акції були залучені фахівці з центру планування сім`ї та репродукції людини; всеукраїнської благодійної організації «Новий час»; міського медичного центру здоров`я, медицини та спорту; «Центр пробації».
В ході акції з молоддю навчального закладу обговорені наступні питання:
- Наслідки правопорушень;
- Правда про наркотики, шкідливість тютюну, алкоголю;
- Попередження ранньої вагітності та ІПСШ;
- Попередження буллінгу у навчальному закладі 
 
 
1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом
Недостача достовірної інформації породжує страх та спричиняє стигму. Це, в свою чергу, сприяє розвитку епідемії ВІЛ-інфекції. Існує багато страхів щодо ВІЛ, але достовірна інформація дозволяє боятися менше.
На передодні всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, у ДПТНЗ «Кам’янському центрі підготовки та перепідготовки робітничих кадрів» практичним психологом навчального закладу Палабугіною О.А., та соціальним педагогом Клюєвою Л.Ф., було проведено ряд заходів, присвячених проблемі інтолерантних відносин та профілактики ВІЛ/СНІДу.  Мета заходів -  надати інформацію про основні поняття щодо ВІЛ, обговорити шляхи передачі ВІЛ та методи профілактики ВІЛ-інфікування; визначити поняття «стигма», «дискримінація», «толерантність». Також, здобувачі освіти мали змогу проаналізувати причини виникнення таких явищ, як стигматизація та дискримінація; усвідомити причини та наслідки стигматизації людей, які живуть з ВІЛ. 
Пам’ятай!
Ти не заразишся ВІЛ, якщо дотримуватимешся простих правил безпеки:

- Під час статевого акту використовуй презерватив;
- Використовуй стерильні інструменти для ін’єкцій, пірсингу, татуювань.

ВІЛ-інфекція не заважає дружити!!!
 
«Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»
Протягом тижня з 19.11 – 23.11.18 року на базі тренінгового кабінету Кам’янського центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів, практичним психологом Палабугіною О.А., проводився тренінг на тему «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція». Учні мали змогу отримати аргументовану інформацію, з питань протидії торгівлі людьми, через практичні вправи. Практичний психолог сподівається, що отримані учнями під час тренінгу конкретні знання, сприятимуть формуванню морально- етичних засад відповідальної поведінки. 
 
Міні-тренінг «Що має знати кожен про ВІЛ/СНІД»
18 жовтня 2017року на базі тренінгового кабінету Кам’янського центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів відбувся міні-тренінг, який провела практичний психолог Палабугіна О.А. Учасниками цього заходу стали представники інженерно-технічного персоналу нашого навчального закладу. Мета тренінгу - інформування про ВІЛ-інфекцію та формування толерантного відношення до ВІЛ-позитивних людей. Тому на зустрічі розглядалося актуальне в наш час питання: «Що має знати кожен про ВІЛ/СНІД». Психолог Палабугіна О.А. проінформувала учасників про стигму, дискримінацію та толерантне ставлення до людей які живуть з Віл-інфекцією (ЛЖВ), а також провела декілька вправ, які дають змогу краще зрозуміти почуття ЛЖВ та поділитися власним досвідом стосовно стигми. Проводячи вправи, психолог ставила за мету – дати учасникам комплексне розуміння проблем профілактики ВІЛ-інфекції, та сприяти толерантному ставленню до ЛЖВ. Наприкінці заходу учасники висловили думки стосовно порушеного питання, поділилися своїми враженнями, а також подякували за те корисне, що кожен особисто для себе отримав від міні-тренінгу.
 
Психосоціальна підтримка учасників освітнього процесу 
закладів професійно-технічної освіти
Впродовж жовтня 2018 року у ДПТНЗ «Кам’янському ЦППРК» практичний психолог Палабугіна О.А. проводила тренінг на тему: «Психосоціальна підтримка учасників освітнього процесу закладів професійно-технічної освіти». Мета тренінгу -  формування важливих життєвих та соціальних навичок, поліпшення якості освітнього середовища та психологічного мікроклімату у навчальному закладі. Учасниками тренінгу були учні та педагогічний колектив КЦППРК. Під час тренінгових занять, всі учасники освітнього процесу отримали практичні знання що до підвищення рівня стресостійкості та самовідновлення у стресовій ситуації; навички безконфліктного спілкування, ефективного  налагодження взаємин і стосунків між учнями, педагогами, батьками. Взагалі, тренінгова програма, сприяє підвищенню рівня психологічного благополуччя в громаді в цілому. 
 
24.09-28.09.2018р. у ДПТНЗ «Кам’янському ЦППРК» під гаслом «Не роби вигляд, що не бачиш», пройшов тиждень протидії та подолання «Булінгу». Соціально-психологічною службою навчального закладу, протягом тижня з учнями груп та з педагогічним колективом, проводились тренінгові заняття,  інтерактивні лекції, інформаційні години, семінари тощо.
Сьогодні в освітньому просторі гостро постає проблема булінгу.
Цей вид агресії знаходить свій вихід як у фізичному, так і психологічному насиллі. 
Що робити, коли це відбувається!!!
Говори - не мовчи 
Поговори з дорослим, якому ти довіряєш. Це можуть бути батьки, вчителі, спортивні тренери, психологи, медіатори, старші брати/сестри, інші родичі тощо. В цій ситуації ти не повинен/а залишатись сам/сама.
Якщо тобі важко говорити, напиши про це довіреному дорослому на електронну пошту, месенджери тощо.
Попроси своїх батьків поговорити з батьками кривдника. Це часто допомагає вирішити проблему.
Не показуй емоцій 
Дій сміливо, тримай голову високо, дивись кривднику у вічі, навіть якщо почуваєшся невпевнено. Мова твого тіла не має відображати внутрішній стан.
Ігноруй глузування та уникай кривдників. Змусь їх думати, що тобі цілком байдуже. Часто глузування закінчуються, коли агресори не отримують бажаної уваги або реакції.
Керуй своїми емоціями. Відчувати гнів та засмучуватись - нормально, але це надає перевагу кривдникові.
Заспокойся. Порахуй до десяти, глибоко вдихни, медитуй або випиши гнівні слова на папір. Ці практики стануть тобі в нагоді пізніше.
Тримайся подалі від кривдників.
Намагайся бути серед людей, особливо на перервах та під час обіду. Уникай відлюдних “кутків” та місць, де зазвичай відбувається цькування.
Тримайся поруч приятелів, які можуть захистити тебе. Подумай, на кого ти можеш розраховувати і хто може розраховувати на тебе у подібній ситуації.
Якщо тебе фотографують або глузують у роздягальнях, не заходь туди разом із кривдниками.
Якщо ситуація дійшла до фізичної розправи, крадіжок або пошкодження речей - звертайся до поліції.
Не застосовуй силу або булінг у відповідь. Це лише погіршить ситуацію та може призвести до більш серйозних наслідків.
Якщо ти бачиш, що хтось інший страждає від булінгу, не мовчи. Пропонуй допомогу та клич дорослих.
З будь-якими питаннями про булінг та не тільки, ти можеш звернутися на Національну дитячу "гарячу" лінію: 0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів) або 116 111 (безкоштовно з мобільних). "Гаряча" лінія працює з 12:00 до 16:00 по буднях.
 
Скільки є людей по всюди, 
Стільки в світі щастя є. 
Ніби ж всі подібні люди, 
Щастя в кожного своє… 
Саме під цим девізом з 16 по 20 квітня 2018 року в Кам`янському ЦППРК пройшов «Тиждень психології». У його програмі відбулося багато цікавих заходів, творчих конкурсів та завдань, які організували та провели практичний психолог Палабугіна О.А., соціальний педагог Клюєва Л.Ф. та зав. бібліотекою Квашина Н.В..
Розпочався тиждень з «Лінійки відкриття», на якій практичний психолог провела інформативну лекцію на тему: «Що таке психологія і чому варто нею цікавитись?». 
Після лінійки відбулася акція «Життєві цінності»,  під час якої всі присутні мали можливість замислитись про власні, головні життєві цінності. Також організатори роздали учням та педагогам стікери у вигляді смайліків, які чіпляли на символічну дошку, поруч з пріоритетною для кожного життєвою цінністю.
Впродовж тижня організатори проводили інформативні лекції «Психологія кольору», «Що таке щастя», заняття з елементами тренінгу «Поговоримо про емоції», тренінгові заняття для педагогів «Як впоратися з професійним вигоранням», відеоперегляд презентації  «Оптимізм» та інші цікаві і корисні заходи. 
Під час проведення Тижня психології були застосовані всі види психологічної роботи в навчальному закладі, що дало змогу  занурити всіх учасників навчально-виховного процесу в цікавий  та загадковий світ психології.    

 

 

Тренінгове заняття «Формування позитивного мислення»
Як ви думаєте, світ навколо вас – він який? Поганий або хороший? Насправді обидві думки будуть правильними. Світ різний, і те, яким боком він до вас повертається залежить виключно від вас. Саме в цьому і полягає сила позитивного мислення. 
19 лютого 2018року на базі тренінгового кабінету Кам’янського центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів, з метою формування позитивного мислення, як здатності конструктивного сприйняття життєвого досвіду, відбулося чергове тренінгове заняття, яке провела  з педагогічним колективом практичний психолог Палабугіна О.А.

 

Під час тренінгового заняття,  педагоги мали змогу звільнитись від психологічної напруженості, набути уміння мислити позитивно, отримати практичні знання з питань  розвитку власного позитивного мислення та підтримання у задовільному стані психоемоційного здоров’я.  
 Відбірковий тур на конкурс ПСИХОЛОГ РОКУ 2018
01.02.2018 року на базі Дніпропетровського обласного методичного психолого – медико педагогічного центру по вул. Паторжинського, 13а, пройшов  відбірковий тур на конкурс ПСИХОЛОГ РОКУ 2018 серед практичних психологів профтехосвіти (ПТНЗ). У конкурсі взяла участь і практичний психолог Кам'янського центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів Палабугіна О.А. З чотирьох професіоналів учасників вибрали найкращого. Практичний психолог нашого навчального закладу у відбірковому турі презентувала свій досвід роботи, професійний підхід та чудовий майстер – клас. Після виступу всіх учасників конкурсу відбулося голосування, на якому перше місце надали практичному психологу Кам'янського центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів Палабугіній О.А.
 
    Засідання   творчої групи психологічної лабораторії
 
24 січня 2018 року об 11.00 на базі ДПТНЗ «Кам’янський  центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів», відповідно до плану роботи НМЦ ПТО у Дніпропетровській  області, відбулося засідання   творчої групи психологічної лабораторії. 
На заході, який проходив в тренінговому кабінеті Центру, були присутніми методист НМЦ ПТО м. Дніпро Піковець Л.Г., практичні психологи та соціальні педагоги ПТНЗ області. 
Тема засідання: «Презентація робочих матеріалів  до  Програми соціалізації учнів пільгової категорії в процесі набуття фахової освіти в ПТНЗ».
Перед початком заходу перед присутніми виступила заступник директора з НВР Хурда М.С.. Вона розповіла про матеріально – технічну базу учбового закладу, про досягнення наших учнів на міжнародному рівні та побажала учасникам засідання плідної праці.
На протязі засідання учасники обмінювались досвідом роботи, презентували свої наробки. Так, практичний психолог КЦППРК Палабугіна О.А.. виступила з доповіддю на тему: «Методики індивідуальної діагностики як основа корекційної роботи», в якій висвітлила свій досвід роботи в навчальному закладі, а практичний психолог ДПЛ – Шевчук Ю.О., представила методику проведення сеансу релаксації.
Зустріч пройшла в теплій, дружній атмосфері. Гості були задоволенні  плідною  співпрацею та приємно враженні гостинною атмосферою, яка панує в нашому Центрі.  
 
Всесвітній день боротьби зі СНІДом

СНІД заслужено називають «чумою ХХ століття». 1 грудня 1988 року на міжнародній зустрічі міністрів охорони здоров’я було ухвалене рішення про необхідність ширшого інформування щодо небезпеки захворювання СНІДом.

З того часу 1 грудня відзначається як Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Символом цієї боротьби є червона стрічка. 

Сьогодні багато зусиль спрямовано на боротьбу з поширенням СНІДу через пропаганду гігієни та здорового способу життя.
У ПТНЗ «Кам’янський центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів» практичним психологом Палабугіною О.А. та соціальним педагогом Клюєвою Л.Ф., було організовано та проведено ряд заходів, присвячених проблемі профілактики ВІЛ/СНІДу. 
Зранку, 1 грудня, учні та працівники Кам’янського ЦППРК на знак розуміння і  підтримки боротьби зі СНІДом  прикололи червоні стрічки. Учнівське самоврядування нашого центру провело акцію – флешмоб «Долоньки підтримки».  
На першому поверсі було представлено виставку стіннівок, які виготовили наші учні, а також розміщено інформацію про шляхи передачі ВІЛ. 
В бібліотеках КЦППРК бібліотекарями Квашиною Н.В. та Вірх Т.І. оформлено  виставки-застереження «ВІЛ/СНІД: знання і розуміння».
Класними керівниками було проведено з учнями своїх груп години спілкування «Як жити у світі, в якому є ВІЛ/СНІД?», а в гуртожитку вихователями для учнів - мешканців тренінг «Скажи СНІДу – НІ!».
Дуже цікаві заходи для учнів та співробітників провели практичний психолог Палабугіна О.А. та соціальний педагог Клюєва Л.Ф. Профілактичні лекції з елементами тренінгу «Що таке ВІЛ/СНІД», інтерактивні заходи «Маршрут безпеки», огляд  відеофільмів на тему ВІЛ/СНІДу та толерантне відношення до ЛЖВ, «Профілактика ВІЛ/СНІДу на робочих місцях» та інші заходи викликали велику зацікавленість та мали високу результативність серед їх учасників.  
СНІД – одна з найважливіших і трагічних проблем, що виникли перед людством наприкінці XX сторіччя. Та головна проблема вже в ХХІ сторіччі навіть не в тому, що Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) офіційно зареєструвала понад 40 мільйонів ВІЛ-інфікованих та 16 мільйонів померлих і ми звикли, що 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Проблема в тому, що ми, як і багато років тому, не хочемо всерйоз сприймати факт, що живемо в світі, в якому існує вірус імунодефіциту людини, і повірити, що проблема СНІДу і його наслідків безпосередньо стосується кожного.
Ми закликаємо всіх зробити свій внесок в боротьбу з розповсюдженням ВІЛ/СНІДу, потурбуватися про себе та оточуючих!
Пам’ятай!
Ти не заразишся ВІЛ, якщо дотримуватимешся простих правил безпеки:
- Під час статевого акту використовуй презерватив;
- Використовуй стерильні інструменти для ін’єкцій, пірсингу, татуювань.
ВІЛ передається:
- Статевим шляхом;
- Через кров;
- Від ВІЛ-позитивної матері до дитини – під час вагітності та пологів, при грудному вигодовуванні, якщо не вживаються профілактичні заходи.
Та  ВІЛ- інфекція не заважає дружити!

 Зупини СНІД. Пройди тест на ВІЛ!

На виконання Статті 4 Закону України «Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ» та згідно наказу Департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської обласної державної адміністрації з 10 квітня по 10 травня 2017 року в нашій області проводиться регіональна акція «Зупини СНІД. Пройди тест на ВІЛ!».

        В рамках цієї акції 26 квітня 2017 року до Кам’янського ЦППРК завітали спеціалісти відділення пропаганди Міського медичного центру здоров’я та медицини і спорту  Місюра К.В. та Ісмаілова Ю.І., які сумісно з лікарем-інфекціоністом Рєзнік О.С з  кабінету «Довіра» ЦПМСД № 3 провели для учнів лекцію-презентацію з питань профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу та формування здорового способу життя. 
По закінченні лекції всі бажаючі змогли пройти тестування на ВІЛ-інфекцію із дотриманням вимог конфіденційності, безкоштовності та добровільності.
Такі заходи дуже важливі в наш час, бо вони розширюють доступ населення до послуг тестування на ВІЛ, проводять інформування щодо профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу і сприяють формуванню здорового способу життя.

Прес-служба Кам’янського ЦППРК
 
16 листопада міжнародний день толерантності 

 З 10.11 по 16.11.2016 року у нашому центрі пройшов тиждень толерантності, який  організувала та провела психолог Палабугіна О.А. з залученням  бібліотекаря Квашиної  Н.В. та членів учнівського самоврядування.  Розпочався тиждень доволі активно. 

    Учні мали змогу отримати відповіді на питання, що є толерантність. У холі учбового закладу були вивішені стіннівки присвячені темі толерантності. Психолог центру провела тренінгові заняття, та безліч цікавих інформативних лекцій на тему «Сприйняття різноманітності – основа толерантності».
    Також проводився конкурс: « Міс ( Містер) толерантність серед педагогічних працівників ДЦППРК», в якому приймали участь не лише учні та педагогічний колектив  нашого центру, але і всі працівники які в ньому працюють.
    По завершенню конкурсу були об’явлені імена  переможців. Серед працівників  центру, майже одноголосно, найтолерантнішою людиною було обрано директора ДЦППРК Донченко Ірину Леонідівну. Учні обрали найтолерантнішим працівником Руденко Олену Петрівну. Вітаємо переможців! 
Прес-служба Дніпродзержинського ЦППРК