Молодіжний освітній семінар-тренінг «Від мрій – до дій!»
21 – 22 грудня за ініціативи молодіжної ради міста Кам’янське та за підтримки Управління молоді та спорту міської ради відбувся молодіжний освітній семінар-тренінг «Від мрій – до дій!». Метою цього заходу було розширення уявлень молоді нашого міста про лідерство, активізації лідерського потенціалу, розвитку критичного мислення, створення комфортних умов щодо взаємодії між молоддю та владою, спрямованої на спільну реалізацію проектів, стосовно розвитку міста Кам’янське.
І дуже приємно, що спікером в рамках цього молодіжного освітнього семінару-тренінгу виступала практичний психолог Кам’янського ЦППРК Палабугіна О.А. Якісна підготовка до заходу та робота, яку провела практичний психолог під час семінару-тренінгу, отримали високу оцінку, а присутні – надзвичайно важливі знання.
Кам’янський ЦППРК і надалі буде приймати участь у заходах, спрямованих на реалізацію та розвиток молодіжної політики у нашому місті.
Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»
Єднаємося проти насилля!
Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.
Ось і в ДПТНЗ «Кам`янський центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів», 25листопада 2020 року, в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, стартувала ця акція, з урахуванням умов карантину.
Протягом шістнадцятиденного періоду кампанії, психологічною службою навчального закладу були проведені різноманітні тематичні заходи. Це і акції, і тренінги та заняття з елементами тренінгу, і просвітницькі ігри «Ліза та її друзі подорожують світом», «Маршрут безпеки», «Гідність у дії», і тематичний конкурс стіннівок «За майбутнє без СНІДу» та інтерактивний семінар на тему «Захисти себе від ВІЛ», тощо.
Під час заходів, по між іншим, використовувались матеріали, які було підготовлено та адаптовано у межах проєкту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні», #EdCampUkraine, програми виховної роботи з підлітками з питань торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» та ін.
Основна мета проведення заходів в центрі – п привернути увагу молоді до двох актуальних проблем – запобігання та протидія домашньому насильству та торгівлі людьми, задля об’єднання зусиль заради захисту прав людини.
Акція “16 днів проти насильства” — це нагода ще раз нагадати здобувачам освіти та педагогам, про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності молоді щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної людини.
Пам’ятайте - найвищою цінністю будь-якої держави, у тому числі й України, є людина, її життя і здоров’я, честь, і гідність, недоторканність та безпека.
Всесвітній День боротьби зі СНІДом
World AIDS Day
1 грудня увесь світ відзначає День боротьби зі СНІДом в ім`я соціальної терпимості та розширення обміну інформацією про епідемію, що швидкими темпами розповсюджується по усіх регіонах земної кулі.
В Кам’янському ЦППРК до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, з метою формування знань про ВІЛ та вжиття заходів зі зниження ризику інфікування, було проведено низку заходів, в яких прийняли участь здобувачі освіти та колектив навчального закладу.
1 грудня 2020 року здобувачі освіти випробували «Маршрут безпеки». Цей захід, в основі якого лежить інтерактивний профілактичний освітній інструмент з питань репродуктивного здоров'я, для них підготували та провели практичний психолог та соціальний педагог.
Також наші здобувачі освіти прийняли участь в тематичному конкурсі стіннівок «За майбутнє без СНІДу».
А от з педагогічним колективом практичний психолог провела інтерактивний семінар на тему «Захисти себе від ВІЛ», під час якого педагоги детально розглянули такі питання як освіта на основі набуття життєвих навичок, види та рівні профілактики та базову інформацію про ВІЛ/СНІД/ІПСШ.
День боротьби зі СНІДом щорічно стає суворим нагадуванням для мільйонів людей, які часто недбало ставляться до свого здоров`я, про те, як важливо бережно відноситись до себе, дбати про здоров`я та з метою профілактики періодично проходити обстеження, робити ВІЛ-тести.
І, головне, кожен з нас – мешканців планети Земля, нарешті, повинен зрозуміти наскільки важливими в боротьбі за наше здоров’я є профілактика та бережне, гідне ставлення до себе.
Пам`ятайте, небезпека поряд!
Ваше життя залежить від Ваших обдуманих дій!
«Гідна людина не та, у якої немає вад, а та, у якої є достоїнства» В. Ключевський.
21 листопада в Україні відзначають День Гідності і Свободи. З нагоди цієї визначної дати, в тренінговому кабінеті навчального закладу, із здобувачами освіти відбулося тематичне заняття з елементами тренінгу на тему: «Гідність у дії». Заняття провела практичний психолог центру Палабугіна Олена.
В продовж заняття здобувачі освіти у тренінговій формі відповідали на такі питання: «Як це бути гідним?», «Що таке гідність?», «Як відрізнити людину з почуттям особистої гідності», «Як забезпечити безпечне життя у соціумі» та інші.
Тренінгове заняття було розроблено та проведено за матеріалами програми виховної роботи з підлітками з питань торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» та з використанням матеріалів наданих #EdCampUkraine.
Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з шаною зберігати і захищати цей безцінний скарб!
Ні насильству! Так створенню атмосфери миру!
В рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» 27.11.2020р. практичний психолог навчального закладу провела з педагогічним колективом тренінгове заняття на тему: «Трансформація конфлікту або ненасильницьке спілкування». Основною ідеєю зустрічі стало створення атмосфери миру.
Під час заняття велика увага приділялась формуванню особистісних якостей педагогів, їх емоцій, умінню аналізувати свою поведінку.
Засідання методичного об’єднання класних керівників
29 вересня 2020року на базі тренінгового кабінету Кам’янського ЦППРК відбулося засідання методичного об’єднання класних керівників, у дещо незвичному форматі. На засіданні розглядалася важлива тема: «Контрацепція та особиста гігієна молоді: Безпечно та екологічно».
Захід відбувся у психологічно-комфортній атмосфері довіри з використанням інтерактивних форм та методів. Класні керівники отримали поради практичного психолога про статеве виховання молоді. Вони дізналися як спілкуватися з підлітками на цю тему, як тактично дати відповідь на хвилюючі юнаків та дівчат питання і багато іншого.
Чому ж саме таку тему обрали для засідання? Відповідь дає сумна статистика про розповсюдження ВІЧ-інфекції та незапланованої вагітності серед підлітків.
Педагоги, як ніхто це розуміють, та роблять все можливе щоб зробити безпечнішим процес дорослішання, допомогти підліткам розвинути навички самостійного визначення власної сексуальності та навчити їх будувати здорові стосунки.









Розпочато реалізацію проекту
«Митці згоди: творчі методи трансформації конфліктів»
Проект "Митці згоди" спрямований на навчання учасників освітнього процесу методам мирного виховання, діалогу та ненасильницького вирішення конфліктів.
21 вересня 2020 року, на базі тренінгового кабінету в ДПТНЗ «Кам’янський ЦППРК» зі здобувачами освіти, пройшов черговий тренінг на тему: «Від конфлікту до взаєморозуміння - одна думка». Тренінг здійснюється за двома напрямками: плейбек-театр і арт-техніки. Проводять заняття практичний психолог навчального закладу Палабугіна О.А., та практичний психолог, ЭОТ терапевт, художній керівник плейбек театру МІКС Дмитренко С.О..
Під час тренінгу багато уваги приділили темі відстоювання особистих меж ненасильницьким методом. Здобувачі освіти розкривали свій творчий потенціал; освоювали мову жестів, емоцій, настроїв, відносин; навчалися та усвідомлювали, як правильно вибудовувати особисті межі, заявляти про них і екологічно захищати.
Кожен конфлікт має енергію якою можна управляти, та трансформувати її у позитивне русло. Одним із шляхів трансформації конфлікту є шлях творчості, коли енергія конфлікту трансформується в енергію створення творчого продукту.
Сподіваємось, що методи та техніки з якими знайомляться здобувачі освіти, стануть у нагоді та покращать якість життя учасників проекту.
Практичний психолог дає профілактичні рекомендації на період карантину ..
У зв'язку з пандемією коронавірусної хвороби COVID-19 тривають карантинні заходи в Україні, повсюдно введений режим самоізоляції. Проте, життя триває і вимагає від нас адекватності та тверезої оцінки ситуації. Важливо зберігати спокій і не піддаватися паніці. В цей період досить актуальна підтримка практичного психолога. Тому мною, дистанційно, була організована просвіта та ряд профілактичних рекомендацій для всіх, без винятку, учасників освітнього процесу в ДПТНЗ «Кам’янського ЦППРК», а саме:
- на сторінках чатів, в онлайн групах педагогів;
- спілкування у чатах Viber для учнів центру (авторські просвітницькі відео – звернення, кумедне відео для сприятливого СПК, участь у спортивному відео-марафоні та ін.);
- веб-сервіс Classtime;
- веб-сервіс LearningApps.Org;
- веб-сервіс Google Classroom — Код курса f3ooagm
Така інформативна, профілактична інформація була висвітлена за такими тематиками як:
- заходи, які направлені на зниження рівня тривоги й емоційного стану;
- перебування в соцмережах під час карантину: фейки та перевірка фактів;
- рекомендації для учасників освітнього процесу щодо заходів безпеки проти короновірусу;
- як подбати про психічне та фізичне здоров’я під час карантину; сексуальна просвіта та інше;
- розвивальні вправи (визнач стиль конфлікту, розпізнай темперамент тощо):
- психологічні тести –онлайн (для своєчасного надання соціально - психологічної допомоги).
Консультація усіх учасників освітнього процесу здійснюється за допомогою телефонного режиму та Viber (повідомленнями). Сподіваюся, що мої рекомендації допоможуть в цей складний кризовий час зберегти здоровий глузд та душевний спокій.











Тренінг «Ненасильницьке спілкування»
Вирішення конфлікту – це повага і прийняття відмінностей.
З метою формування практичних навичок ненасильницького спілкування 22 січня 2020 року на базі тренінгового кабінету в ДПТНЗ «Кам’янський ЦППРК», з педагогами навчального закладу, практичний психолог Палабугіна О.А.. провела тренінг за програмою навчального проекту «Митці згоди», який спрямований на те, щоб навчити трансформувати енергію конфлікту в творчість.
Під час тренінгу педагоги мали змогу зробити захоплюючу подорож в глиб своєї підсвідомості, ознайомитись з поняттям ННО та АРТ-технікою. Також корисним та несподівано дієвим стала можливість попрактикуватись у вирішенні конфліктних ситуацій за допомогою методики ненасильницького спілкування.
Кожен конфлікт є не просто проблемою чи складною ситуацією, кожен конфлікт має прихований сенс. Конфлікт – це прояв енергій , які зіштовхуються. Важливим є саме те, як ми реагуємо на конфлікт.
Конфлікт – це не змагання. Виграш або програш – це мета гри, але не конфлікту. Навчання, зростання і співробітництво – ось засоби для вирішення конфлікту.
Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»
Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.
Ось і в ДПТНЗ «Кам`янському центрі підготовки та перепідготовки робітничих кадрів», дана акція стартувала 25 листопада 2019 року в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.
Протягом шістнадцятиденного періоду кампанії, психологічною службою навчального закладу були проведені різноманітні тематичні заходи. Це і проведення акцій, інформативних, профілактичних лекцій, тренінгів та занять з елементами тренінгу, просвітницької гри «Ліза та її друзі подорожують світом», засідання круглого столу, виховні години, тематичні виставки літературних джерел з теми «Протидія домашньому насильству в сім`ї» тощо.
Проведені заходи, стали приводом для аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей. Сприяли формуванню в учнів людяності, відповідальності, любові до ближнього, поваги до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків, а також шанобливе ставлення до людей (дітей) хворих на ВІЛ.





















Статеве виховання та сексуальна просвіта
На жаль в більшості випадків, інформацію про секс молодь отримує не від батьків та вчителів, а від своїх однолітків. Сексуальна просвіта — це не лише статевий акт, контрацепція та небажана вагітність. Це ще і відверта розмова про підліткові зміни в організмі, психіці та стосунках.
З метою отримання молоддю якісних знань, та поняття що секс – це не лише дія, а ще й культура, здоров’я, любов та повага одне до одного, з 20.11.2019р. на базі тренінгового кабінету ДПТНЗ «Кам’янський ЦППРК» розпочався черговий курс тренінгу «Повага. Любов. Секс: сексуальна освіта молоді»*, який проводить підготовлений тренер з сексуальної освіти молоді, практичний психолог навчального закладу Палабугіна О.А.
*Даний курс розроблений з урахуванням цілісного підходу до сексуальної освіти, на який спирається документ ВООЗ «Стандарти сексуальної освіти у Європі»









Відбувся обласний методичний фестиваль "Професійна (професійно-технічна) освіта Дніпропетровщини: кращі практики, перспективи розвитку, кроки до успіху-2019". У номінації "Психолого-педагогічні тренінги", робота "Попередження професійного вигорання, або "Фокус на можливості" представлена практичним психологом Палабугіна О.А. посіла почесне ІІІ місце. Вітаємо Олену Ашурбеківну!!!

«Викресли буллінг – обирай життя без насилля!»
З 16.09-20.09.2019р. у ДПТНЗ «Кам’янському ЦППРК» під гаслом «Викресли буллінг – обирай життя без насилля!», проводився тиждень протидії та подолання «Булінгу». Соціально-психологічною службою та представниками учнівського самоврядування навчального закладу, протягом тижня з учнями груп та з педагогічним колективом, проводились тренінгові заняття, інтерактивні лекції, інформаційні години, семінари тощо.
«Кожен з нас важливий»
«Сила команди в кожному окремому її члені.
Сила кожного окремого члена в команді»
- Філ Джексон
З 22 квітня 2019 року в ДПТНЗ «Кам’янському центрі підготовки та перепідготовки робітничих кадрів» пройшов тиждень психології «Комунікація та вміння працювати в команді». Організували та провели Тиждень практичний психолог Палабугіна О.А., та соціальний педагог Клюєва Л.Ф.. Тиждень організовано з метою націлити учасників освітнього процесу на роботу в команді, усвідомити власні особливості спілкування та взаємодії, сприяти розвитку взаєморозуміння та емпатії під час спілкування з іншими учасниками групи.
Різноманітні види психологічної роботи, застосовані під час проведення Тижня психології, дали змогу всім учасникам навчального процесу стати єдиним цілим, дружньою командою готовою до відкритого спілкування.
Психологічна підтримка конкурсантів другого етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності за професією «Кухар»
17.04.2019р. в ДПТНЗ «Кам′янський ЦППРК» був проведений ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності за професією «Кухар». Участь у конкурсах - це завжди сильні емоції для конкурсантів, отже важливо дотримуватись балансу між напруженням та розслабленням. Саме тому в тренінговому кабінеті для учасників конкурсу, практичний психолог центру Палабугіна О.А.. провела тренінгові заняття. Мета тренінгових вправ - зниження рівня тривожності та зняття емоційного та м’язового напруження. Учасники залишилися задоволеними та перебували у гарному настрою.



«Повага. Любов. Секс: сексуальна освіта молоді»
03.04.2019р. на базі тренінгового кабінету ДПТНЗ «Кам’янський ЦППРК» пройшло завершальне тренінгове заняття «Повага. Любов. Секс: сексуальна освіта молоді», який провела підготовлений тренер з сексуальної освіти молоді, практичний психолог навчального закладу Палабугіна О.А.
Як показав досвід, сексуальна просвіта молоді – важлива та необхідна!
Тренінговий курс «Повага. Любов. Секс: сексуальна освіта молоді»:
- допомагає зрозуміти різницю між здоровими та нездоровими стосунками, запобігти насильству, формує навички розпізнавання та уникнення стосунків, які можуть бути небезпечними, навички самозахисту та відстоювання власних прав, ефективної відмови у різних ситуаціях тощо;
- як піклуватися про власне тіло та здоров’я, усвідомлювати важливість вчасно звертатися до лікаря;
- сексуальна освіта підтримує впевненість у собі та відчуття власної гідності;
- сексуальна освіта допомагає взяти відповідальність за своє життя та свідомо ставитися до його планування;
Після порівняння анкет «До» та «Після», стало очевидним, що в цілому тренінг був не тільки цікавим, але й корисним. Змінилася думка учасників стосовно відношення до ВІЛ- позитивних людей, до важливості контрацепції, безпечних стосунків, відповідальної поведінки, соціальних стереотипів та багато іншого.
З 25 по 29 березня в Кам′янському центрі підготовки і перепідготовки робітничих кадрів проводився практичний етап Всеукраїнських курсів підвищення кваліфікації за професією «Кухар». За цей час 22 майстра виробничого навчання з Дніпропетровської, Луганської, Донецької, Кіровоградської області підвищили або підтвердили певний рівень кваліфікації.
Дослідження показують, що найбільш вразливою категорією для емоційного вигорання є працівники сфери «людина – людина», до якої відносяться і педагогічні працівники. Адже вони постійно знаходяться у епіцентрі людських відносин та спілкування.
З метою емоційного розвантаження, практичний психолог нашого центру Палабугіна О.А. проводила емоційно-розвантажувальні заняття для слухачів курсів. Ефективні техніки арт-терапії, тілесної терапії та тепла атмосфера спілкування, дозволили знизити рівень емоційного навантаження, позбутися тривожності, віднайти ресурси для підтримки гарного настрою та життєвого балансу у цілому.
Тренінгове заняття «Всі ми різні - всі ми рівні»
21.03.2019р. в ДПТНЗ «Кам’янському ЦППРК» практичний психолог навчального закладу Палабугіна О.А.. провела чергове тренінгове заняття з толерантності на тему: «Всі ми різні – всі ми рівні». Мета тренінгового заняття - розкрити поняття «толерантність», показати певні рівні толерантної поведінки людини; формувати спостережливість, уважність до інших людей, здатність бачити і розуміти відмінність іншої людини від себе, вчити встановлювати стосунки на доброзичливій основі; сприяти формуванню ціннісних установок на толерантне спілкування та навичок толерантної поведінки.
В Україні, як багатонаціональній державі з різними культурами та релігіями, терпимість до інших - є головним чинником внутрішньої стабільності та мирного розвитку.
Толерантність – це форма поваги до людей, які сповідують іншу релігію, мають відмінні політичні чи будь-які інші погляди, переконання.
Толерантність як рису особистості цілком можна – і потрібно – виховувати. І починати це потрібно з раннього дитинства.
„Скриня порад”:
- будьте готові до того, що всі люди різні – не кращі й не гірші, а просто різні;
- навчіться сприймати людей такими, якими вони є, не намагайтесь змінити в них те, що нам не подобається;
- цінуйте в кожній людині особистість і поважайте її думки, почуття, переконання, незалежно від того, чи збігаються вони з вашими;
- зберігайте „своє обличчя”, знайдіть себе і за будь-яких обставин залишайтеся самим собою.
Важливо в колективі дотримуватись 4 правила толерантного спілкування:
- Бути завжди уважним;
- Бути терпимим в спорі і аргументувати свою думку;
- Бути гуманним і милосердним;
- Не ображати співбесідника.