Информация

Наші координати

Україна, 51900

Дніпропетровська обл.,

м. Кам'янське

вул. Медична, 2

тел. (0569) 55-43-14;   

                   55-43-10

https://www.facebook.com/

       dptnzKCPPRK/

 

         

 

Пошта

Вхід до
пошти

dptnz_kcpprk@ukr.net

 

Зараз на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 0 гостей.

 У листопаді 1997 року був виданий указ Президента України «Про День української писемності та мови».

За ініціативою громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації суспільства цим актом встановлено в Україні День української писемності та мови, який відзначається щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця.

Це свято відзначає уся наша держава. Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням. Мова – обличчя людини, її культура. Проблема формування мовленнєвої культури майбутніх фахівців останнім часом все більше привертає увагу і в системі професійного навчання.

У рамках Дня української мови та писемності в Кам’янському центрі  підготовки і перепідготовки робітничих кадрів було проведено багато цікавих заходів: інформаційно-пізнавальні лінійки,  інтерактивна виставка «Як ми розмовляємо?», «Цікаві факти про мову», учнівські проекти-презентації «Я до рідних звертаюсь українською», «Про Нестора Літописця», «Я – українець», «Розмовляй українською», «У світі фразеологізмів», перегляд відеофільму «Тернистий шлях української мови», наукова учнівська конференція «Поки жива мова в устах народу, до того часу живий народ», а також цікаві уроки про скарби рідного слова, мета яких розказати історію української мови та звернути увагу молоді на рівень мовної культури. Вшанування всього українського: слова, пісень, звичаїв, усної народної творчості – ось наскрізна тематика заходів.
Майже всі учні й викладачі долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.  Затамувавши подих, під диктовку Олександра Авраменка, кожен відчув надзвичайне піднесення й пройнявся атмосферою гордості за те, що «здійснених разом, здавалося б, нездійсненних мрій нам не бракує».
Філологічні ігри, інтелект-вікторини, конкурси, скоромовки, загадки -  так відбувся турнір між двома командами І курсу і збірної ІІ та ІІІ курсів, який провела викладач української мови Цвях С.М. Гра була чесною, справедливою, напруженою та з подарунками. Команда «ДПА – добрих, привабливих, артистичних» та команда «ЗНО – зацікавлених, нормальних, освічених» показали свою зацікавленість, старанність та прагнення вдосконалювати знання з української мови, зробили й певні висновки під час поразки в конкурсі – усвідомили прогалини, які потрібно усунути. Неперевершені емоції відчули й вболівальники, і журі, яке до останньої митті тримало інтригу, а потім нагородило всіх учасників без виключення. Смаколики та сувеніри вручали заст. директора з НР Каменська В.Д., бібліотекар Вірх Т. І., голова МО Малишева Л. П. та голова учнівського самоврядування Тараба Катерина.
Т.Г.Шевченко  має великий вплив на розвиток української мови. Тому дуже символічно, що під час проведення «Тижня української писемності та мови» працівники бібліотеки КЦППРК провели презентацію, пов’язану з ім’ям славного сина України. Під час заходу завідуюча бібліотекою Квашина Н.В. представила буктрейлер книги «Тарас Шевченко. Творчий шлях. Графіка та інші твори», створений спільно з майстром виробничого навчання Дронь О.О., а бібліотекар Вірх Т.В. познайомила присутніх з «Кобзарем» Т.Г.Шевченка 1964 року видання, який бібліотека навчального закладу нещодавно отримала в дарунок.