Информация

Наші координати

Україна, 51900

Дніпропетровська обл.,

м. Кам'янське

вул. Медична, 2

тел. (0569) 55-43-14;   

                   55-43-10

https://www.facebook.com/

       dptnzKCPPRK/

 

         

 

Пошта

Вхід до
пошти

dptnz_kcpprk@ukr.net

 

Зараз на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 0 гостей.

 Його називають нашим пророком і символом, Великим Кобзарем і українським генієм. Останнім часом усе більше уваги дослідники шукають у його біографії «невідоме» і «пікантне», а саму біографію ще більше переплітають міфами, легендами і домислами. Його талант - безмежний і багатогранний, а шлях у безсмертя - це шлях, як тепер модно називати, - успіху! 

Учні Кам’янського центру підготовки і перепідготовки робітничих кадрів теж спробували себе в ролі дослідників долі та спадщини Т.Г.Шевченка. Такої кількості інформації та презентацій навіть не очікували. Учні ІІ-ІІІ курсів виявились настільки активними в пошуках нового і невідомого про Кобзаря, що для перегляду всіх робіт бракувало одного дня. З цих робіт ми дізналися: 
- Поезію Тараса Шевченка перекладено більш ніж ста мовами світу 
- Один із 300 кратерів Меркурія отримав ім’я Тараса Григоровича
- 1384 пам’ятники Кобзареві встановлено на території від Бразилії до Китаю. Більшість — 1256, розташовані на території України, майже півтори сотні розмістились у 35 країнах 
- Нині в Україні 164 населені пункти названі на честь Тараса Шевченка 
Український майстер Микола Сядристий створив найменшу у світі книжку "Кобзар", розміром трохи більше половини квадратного міліметра. Це майже у 19 разів менше від найменшої японської книги. Сторінки настільки тонкі, що перегортати їх можна лише кінчиком загостреного волоска. Зшито книгу павутинкою, а обкладинка зроблена з пелюстки безсмертника.
Класні керівники центру провели інформаційні та виховні години, круглі столи та конференції: «Допоки є Шевченка мова, то доти Україна є…», «Щоб бути символом, потрібно бути справжнім», «Шевченкіана – симбіоз усіх іпостасей народного генія», «Сила пророчого слова», «Український Рембрандт», «Людина серед нас» та ін., а вихователь гуртожитку інформаційну годину «Тарас Шевченко – великий син України». В бібліотеках навчального закладу оформлено виставки-спогади «Хреста поставив на душі» та «Слово, пісня, дума Кобзаря – ви окраса й суть мого життя».
Заступником з ВР Хурдою М.С. було оголошено конкурс стіннівок, присвячених Т.Г.Шевченко в якому найкращими були роботи груп: КО 3/7, ПК 3/35, ООКН 3/7, ПК 3/34, КО 3/6. Учні, що малювали стіннівки відчували себе справжніми художниками і учнями легендарної постаті Т.Г.Шевченко, яка стала їм набагато ближчою і дорожчою. 
Для всіх учнів І курсу було проведено захід «Художник з душею поета», який розпочала Цвях С.М. викладач української мови і літератури: «Осягнути постать Тараса Григоровича непросто хоча б тому, що в його постаті поєднана величезна кількість іпостасей, його таланти - воістину незмірні, а короткий життєвий шлях - короткий лише за кількістю років, але дуже довгий, коли його міряти його діями і вчинками. Він не вписувався в рамки свого часу, тому що завше ішов попереду його. Не мав страху і не запобігав перед авторитетами, не плазував, не просив. Його сила волі, наполегливість, вміння бачити світ під власними кутами зору, помножені на талант і працелюбність, явили світові в його особі: поета, прозаїка, перекладача, публіциста; живописця, скульптора, художника, майстра офорту і  графіки, фотографа, маляра, ілюстратора; актора, співака, режисера, драматурга, театрального критика; мандрівника, винахідника, археолога; філософа, просвітянина, історика.»
Потім було переглянуто декілька найкращих відеороликів: «Ексклюзив! Новини 1+1. Тарас Шевченко на відео», «Дитячими шляхами Тараса Шевченка», «Таємниці Генія Шевченка». Останній виявився найцікавішим і всі присутні отримали неймовірне задоволення від перегляду.
Зав. бібліотеки центру Квашина Н.В. презентувала книгу «Тарас Шевченко. Творчий шлях. Графіка та інші твори». Це ювілейне видання присвячене 200-річчю від дня народження знаного на весь світ українського поета знайомить нас з мистецькою спадщиною Шевченка - художника: живописом, портретами, картинами і графікою,  історією їх створення і технікою виконання. Також книга містить фотопортрети Великого Кобзаря, його драматичні і прозові твори, вислови видатних діячів про Шевченка. Тарас Григорович зробив велетенський внесок у пробудження і формування національної свідомості українського народу, в розвиток українського та світової культури. «Шевченко з його сонячним темпераментом – це такий вогонь, який кидає свої відблиски на всі народи, що борються за справедливість і красу…» (Рене Депестр – гаїтянський поет, діяч).
Потім всі охочі цитували напам’ять Кобзаря і слухали пісні у виконані Ірини Білик «Бандуристе, орле сизий», «Тече вода з-під явора». Спів Братів, «Тополя». Гурт «Хочу ЩЕ!» (за уч. Х. Валович), «Вітер з гаєм розмовляє» та ін. 
Заступник директора з НР Каменська В.Д., що була присутня на заході, підвела підсумки: «Ким був громадянин світу і пророк української нації Тарас Григорович Шевченко… Із 47 років його земного буття  24 роки - рабство, 10 років - солдатська служба в Мангишлаку,  а лічені роки відносно спокійного життя -  це роки боротьби і просвіти, пошуку правди і творення вічного в мистецтві. «Караюсь, мучуся, але не каюсь...» - так написав Т.Г.Шевченко в одному з листів. Це, на мою думку, - його життєва позиція. Написати книжку, яку б українці клали на столах поряд з «Біблією» - це вже бути обраним на землі.  Його твори - це вся Україна на долоні, це правда і відвертість, це така сила, яка підіймала дух, загартовувала, відроджувала українців, причому у всі часи, у будь-які періоди життя його народу. Любов автора до народу, до рідної землі, а також мова - співоча, мелодійна, дзвінка -  викликають захоплення і широкий відгук у наших душах».