Информация

Наші координати

Україна 322520

Дніпропетровська обл.,

м. Кам'янське

вул. Медична, 2

тел.(05692)55-06-45

https://www.facebook.com/

dptnzKCPPRK/

 

         


 

Пошта

Вхід до
пошти

dptnz_kcpprk@ukr.net

 

Зараз на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 4 гостя.

 На відзначення Міжнародного дня рідної мови 20 лютого 2018 року   ДПТНЗ «Кам’янський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів», за підтримки заст. директора з ВР Хурди М.С., разом із Центральною міською бібліотекою  ім. Т.Г.Шевченка провели незабутнє культурно-просвітнецьке свято «Мов джерельна вода, рідна мова моя».

Учні всього центру були присутні на заходах за таким сценарним планом:
1. Юнацький відділ
Пізнавальна мозаїка. Ведуча Лощенкова Л.В. (працівник юнацького відділу), розпочала з реклами свого відділу і зацікавила учнів новими можливостями і доступом до важливої і перевіреної інформації, якою вони можуть скористатися під час навчання. А також повідомила про створені читацькі клуби, які вони можуть відвідувати: авторський артмайданчик "Співзвучність", дискусійний клуб "Діалог", книжковий клуб "На перехресті", "Клуб інтелектуального кіно", тінейджерський клуб "Вибір", молодіжний літературно-мистецький клуб "Віварт". Потім була демонстрація відеоролика і сумісний творчий проект «Український гравікон». Учні отримали позитивний настрій і незабутні враження від мовознавчої вікторини «Словограй», змагань на краще читання скоромовок, продовж прислів’я, назви видатних українців та ін. А також отримали призи у вигляді календариків та закладинок, щоб ще неодноразово згадати відвідування бібліотеки і позитив від цього.  
2. Абонемент
Огляд української й всесвітньої літератури на українській мові провела Задорожня Ю.В., яка представила проект «101 точка читання». Та подарувала адреси сайтів, що надають доступ до наукових бібліотек, електронних бібліотек світової класичної та сучасної літератури, електронної бібліотеки української літератури, бібліотеки просвітницьких матеріалів, електронних видань та віртуальних музеїв.
3. Читацька зала
Ведуча цього відділу Руденко Л.І. провела разом з учнями літературну годину «Рідна мова моя – то доля народу». Також був переглянутий відеоролик «Цікаві факти про українську мову», відеопрезентація та вікторина.
Позитивні враження від відвідування Центральної міської бібліотеки  ім. Т.Г.Шевченка були не лише в учнів, майстри в/н та класні керівники центру, бібліотекарі Вірх Т.І. та Квашина Н.В., а також викладач української мови і літератури Цвях С.М. побачили своїх учнів активними, життєрадісними, емоційними, задоволеними своїм успіхом, з піднесеним патріотичним настроєм і наміром – шанувати рідну мову й популяризувати її. 
Бібліотека нашого центру теж провела заходи присвячені Міжнародному Дню рідної мови. Учні з натхненням взяли участь в літературних читаннях  «Чарівна мандрівка до Країни Мови» та літературній подорожі «Завжди поряд» (Пам’ятники літературним героям).
Класні керівники провели з учнями груп виховну годину «Шануймо мову над усі скарби, якщо ми хочемо зватися народом», а вихователь гуртожитку Козловська І.В. інформаційну годину «21 лютого - Міжнародний день рідної мови».
  21 лютого в  Міжнародний День рідної мови учні Кам’янського ЦППРК,
разом з викладачем Цвях С.М., працівниками бібліотеки Вірх Т.І. та Квашиною Н.В. і майстрами виробничого навчання та класними керівниками відвідали музей історії міста Кам’янського. Старший науковий працівник музею Мельник Яна Сергіївна підготувала та провела бесіду про тернистий шлях української мови «Українська мова на всіх одна». Також був продемонстрований фільм: «Історична правда з Вахтангом Кіпіані: ТОП-5 заборон української мови. Українізація». 
Та жодне свято в музеї не буває без гостей і цього разу до зали запросили місцевого українського поета Анатолія Вінника, який декламував свою поезію про Україну, українську мову та про кохання. Затамувавши подих учні уважно слухали автора, а по закінченню виступу привітали квітами. На завершення свята і самі спробували доторкнутися душею до поезії й задоволенням зачитували власні рядки про українську мову.
Завдяки проведеним заходам учні Кам’янського ЦППРК поглибили знання про значення мови в розвитку загальної культури, розвинулися їх пізнавальні інтереси, пам’ять і логічне мислення, формувалися вміння зв’язано виражати свої думки, активізувати і розширювати словниковий запас слів та  позитивно і шанобливо ставитися до рідної мови, культури мовлення, до звичаїв і традицій нашого народу. 
Прес-служба Кам’янського ЦППРК