Информация

Наші координати

Україна 322520

Дніпропетровська обл.,

м. Кам'янське

вул. Медична, 2

тел.(05692)55-06-45

https://www.facebook.com/

dptnzKCPPRK/

 

         


 

Пошта

Вхід до
пошти

dptnz_kcpprk@ukr.net

 

Зараз на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 0 гостей.

 12 лютого в музеї історії міста відбулося відкриття персональної виставки художника Бориса Сердюка «Краса довкілля вабить око». В цьому мистецькому заході прийняли участь учні Кам’янського ЦППРК – учасники гуртка «Інтелект-кафе» (керівник гуртка зав. бібліотеки Квашина Н.В.).

  Ім’я художника Бориса Сердюка добре відоме в Україні: учасник багатьох мистецьких заходів, успішний художник, він має широке коло прихильників, як в України, так і за її межами.

Борис Сердюк народився 30 червня 1960 року в м. Конотоп Сумської області. Закінчив Юріїв-Польське педагогічне училище (художньо-графічне відділення) і працював учителем креслення та малювання в рідному місті.
Перші виставки митця відбулися в Конотопі в дев’яності роки. І майстер зрозумів, що для художника найважливіша свобода творчості, тому через сімнадцять років покинув викладацьку діяльність і зосередився на творчій діяльності. З 1999 року Борис Сердюк – вільний художник і він щасливий, що має змогу займатися улюбленою справою, яку вважає змістом свого життя.  
Чотири роки тому художник переїхав в м. Кременчуг Полтавської області. В це місто його привело кохання –  тут він зустрів свою музу й кохану дружину Аллу, яка й досі надихає його творити.
В житті художника були падіння і злети, перемоги в конкурсах і визнання прихильників, але він ніколи не полишав наполегливого пошуку свого шляху в мистецтві. Сам Борис Сердюк володіє не лише фарбою, але й мистецтвом кування, чеканкою, різьбою по дереву. Та все одно найбільше любить живопис і уже багато років не брав до рук пензля – працює виключно мастихіном, витрачаючи неймовірну кількість фарби, яку зовсім не шкодує. Така техніка надає картинам об’єму.  Багато пише з натури.
На створення картини майстер витрачає від 15 хвилин до кількох тижнів чи навіть місяців, але зізнається, що часто, картина, яка написана швидко у результаті виявляється кращою за ту, на яку витратив дні. За словами художника,  він віддає перевагу такій роботі, поки з голови не пішло бачення картини, і поки сонце не поміняло ракурс, а відповідно, і тіні.  
На відкриття виставки прийшло не дуже багато людей, але це були справжні любителі живопису,  в основному молодь. Багато гарних слів  про Бориса Сердюка пролунало на цьому мистецькому заході. Перед присутніми виступили старший науковий працівник музею історії міста Мельник Яна Сергіївна, наш земляк – художник Олександр Чигорка і сам майстер. Спілкування проходило в вельми вільній обстановці, всі могли ставити питання, і навіть висловлювати свої зауваження відносно робіт. Це надало відкриттю виставки творчого настрою. 
На виставці представлені, в основному, нові роботи, які широко не експонувалися. Роботи Бориса Сердюка особливі – вони написані душею. Варто на власні очі побачити і відчути дивну гармонію природи на полотнах художника та доторкнутись до великої тайни мистецтва. В його роботах стільки світла, що можна закохатися не лише в картини, але і в самого автора.
Свої позитивні враження від виставки наші учні висловили в Книзі відгуків, а зав. бібліотеки Квашина Н.В. в інтерв’ю місцевому телебаченню.

Прес-служба КЦППРК, зав. бібліотеки Квашина Н.В.