Информация

Наші координати

Україна 322520

Дніпропетровська обл.,

м. Кам'янське

вул. Медична, 2

тел.(05692)55-06-45

https://www.facebook.com/

dptnzKCPPRK/

 

         


 

Пошта

Вхід до
пошти

dptnz_kcpprk@ukr.net

 

Зараз на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 2 гостя.

 Голокост – пекло на землі.  1 листопада 2005 року Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй ухвалила резолюцію, в якій постановила, що день 27 січня — це Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

         Цю дату було обрано не випадково: саме 27 січня 1945 року було звільнено від фашистів найбільший з гітлерівських концтаборів, Освенцим (Аушвіц). 

Слово «голокост» – грецького походження, воно означає «жертва всеспалення». Нацисти, що прийшли до влади в Німеччині в січні 1933 року і які стверджували, що німці – «вища раса», вважали євреїв «нижчою» расою, що представляє загрозу так званому німецькому расовому суспільству і проводили методичну, бюрократичну, організовану на державному рівні операцію по переслідуванню та винищенню. Геноцид єврейського народу і отримав назву Голокост. 
Але немає геноциду проти «когось», геноцид завжди проти всіх. Ось що таке Голокост. Бо нацисти переслідували також і інші групи людей, яких вважали «неповноцінними»: циган, людей з розумовими та фізичними відхиленнями, по політичним мотивам чи поведінці, релігійним переконанням, деяких слов’ян (поляків, білорусів, українців, росіян)…
Для виконання свого жахливого плану євреїв зганяли у гетто, були організовані трудові, концентраційні табори і табори знищення.
  Всього було знищено близько 12 мільйонів безневинних людей, військовополонених. З них, шість мільйонів євреїв і мільйони людей інших національностей…
Смерть і насильство приніс німецький «новий порядок» на українську землю. Для України тужливим символом Голокосту є Бабин Яр. 
З метою вшановання пам’яті про жертв злочинів, скоєних нацистами під час Другої світової війни в Кам’янському ЦППРК відбулася низка заходів. Класними керівниками 25 січня проведені виховні години «Голокост – трагедія ХХ століття». Працівниками бібліотеки Квашиною Н.В. та Вірх Т.І. в бібліотеках Центру оформлено виставку-пам’ять «Голокост – пером на серці людства». Вихователем Козловською І.В. 26 січня проведено інформаційну годину для мешканців гуртожитку «Факти про Голокост».
З0 січня учні Центру разом з викладачем Цвях С.С., працівниками бібліотеки Вірх Т.І. та Квашиною Н.В. і майстрами виробничого навчання відвідали музей історії міста Кам’янського. Завідувач відділу науково-освітньої роботи Мащенко Ольга Олексіївна підготувала та провела урок історичної пам’яті «Голокост. Кам’янський вимір трагедії», під час якого, на прикладах життєвих доль наших земляків Т.Дуракової, Г.Половченка та інших, показала ті жахіття, які пережив наш народ від час війни. Дуже цікавий та змістовний історичний матеріал супроводжувався демонстрацією документального фільму про Нюрнбергський процес, виставкою фотоматеріалів та речей… 
Історію неможливо повернути назад. Але необхідно розповісти про неї всю правду. Ми зобов’язані берегти пам’ять про Голокост і не допустити повторення подібного пекла у майбутньому.

Прес-служба Кам’янського ЦППРК