Информация

Наші координати

Україна 322520

Дніпропетровська обл.,

м. Кам'янське

вул. Медична, 2

тел.(05692)55-06-45

https://www.facebook.com/

dptnzKCPPRK/

 

         


 

Пошта

Вхід до
пошти

dptnz_kcpprk@ukr.net

 

Зараз на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 0 гостей.

 Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування. (Панас Мирний) Тому  щороку 9 листопада наша країна відзначає надзвичайно важливе для нас свято — День української писемності та мови.

День української мови та писемності став офіційним святом у 1997 році, та історія його древня, як і сама українська мова, як з’ясували учні нашого Кам’янського центру, і вирішили присвятити тиждень Дню української мови та писемності, й розповісти всім охочим дізнатися більше про історію виникнення та традиції святкування, а також найцікавіші факти і крилаті вислови про саму українську мову.
Запланували святкувати на славу! На диво так і вийшло! Спочатку була урочиста лінійка, на якій оголосили план та запросили всіх охочих стати активними учасниками тижня: «Крізь мудрості праглибину». Учні познайомилися з книжковою виставкою: «Мова…Давнє джерело спілкування і натхнення», яку підготувала бібліотекар центру Квашина Н.В. Також стали активними учасниками ерудит-шоу «Знаю, вмію, роблю!», під час якого бібліотекар Вірх Т.І. звернулася до учнів з молитвою про українську мову, а потім із задоволенням нагороджувала призами переможців ерудит-шоу.
7 листопада відвідали Академічний муздрамтеатр ім. Лесі Українки м. Кам'янського і переглянули музичну мелодраму (за участю оркестру) «НАТАЛКА ПОЛТАВКА» Івана Котляревського. 
 Байдужих до образу Наталки — дівчини чесної, рішучої, вірної, красивої, працьовитої не залишилось! П'єса полонила глядача добротою, щирістю, великодушністю героїв твору. І тим, що перемагають у п'єсі правда, щирі почуття, а несправедливість відступає. Нам завжди хочеться, щоб було так. І звичайно — велика сила кохання. Світ споконвіку тримався на любові, і в будь-який час будуть важливими й найціннішими такі почуття, як доброта, душевність, повага й кохання. Дуже сподобалася неперевершена гра акторів! А ще у п'єсі звучить 22 пісні! Вони роблять п'єсу не схожою на інші — і в цьому теж своя краса! Вражає в п'єсі й мова - зачаровує ліричною пісенністю, лексичним багатством та звучанням з вуст талановитих акторів!
8 листопада відбулася студентська науково-практична конференція «Світлиця слова у безмежжі часу», в якій брали участь студенти всіх спеціальностей та  вшанували пам’ять преподобного Нестора-літописця –  основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова. Метою конференції було: розширити відомості про розвиток української мови, проаналізувати практичне застосування мови в усному та писемному мовленні та згадати про українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Учні дослідили й презентували свої роботи: «Цікавинки про українську мову»,
«20 цікавих фактів про українську мову», «20 влучних цитат про мову», «Найкращі пісні про мову». 
Не обійшлось і без змагань. 9 листопада - щорічно стартує конкурс Петра Яцика, в якому за першість змагаються знавці української мови з усього світу, а кількість учасників вимірюється у мільйонах. Нажаль, учні нашого центру хоч і люблять українську мову, та не завжди виявляють бажання стати учасниками конкурсу. Відкриття конкурсу імені Петра Яцика відбулося: учні отримали завдання і взялись до роботи. Пізніше до них приєднались всі охочі взяти участь у написанні диктанту національної єдності 2017! Уважно слухали голос Олександра Авраменко не лише учні, а і наші педагоги – в одній аудиторії місця всім не вистачило! Девіз цьогорічного радіодиктанту – «Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета». Тема диктанту – «Наші пісні». Всі учасники з нетерпінням чекають результатів перевірки. Ті, хто напише його без помилок, будуть відзначені призами, пообіцяла заступник директора з виховної роботи Хурда М.С.
Після занять зацікавлені учні відвідали музей історії міста, де відбулась зустріч за темою: «Культурно-освітня місія князів Галицько-Острозьких», яку проводили відомий український дослідник, член національної спілки художників України – Олег Кіналь зі своєю дружиною Наталею Кіналь. Основною метою зустрічі було знайомство з діяльністю князівського роду ХІV – поч. ХVІІ ст., який впливав на процеси, що відбувалися в той час на всій території України в економічній, політичній, військовій та культурно-освітній сферах.
10 листопада  на засіданні літературного гуртка «Джерело» зазначили, що свято рідної мови стосується не лише філологів, оскільки мовні проблеми повинні непокоїти всіх, хто не байдужий до долі всієї України. З уст викладача Цвях С.М. охочі мали змогу більше дізнались про свято, історію рідного слова та мови. Вона зазначила, що молоді необхідно підтримувати традиції українського народу, бо інакше вони втратять свою історію, свою душу…
Святкові заходи, що підготували класні керівники центру на тему: «Допоки є Шевченка мова, то доти Україна є…», приурочений до Дня української писемності та мови, завершилися. Але ми сподіваємось, що любов до рідного слова, його розвитку та збагачення матиме лише продовження. Адже саме такі заходи прищеплюють любов до рідного слова, сприяють покращенню культури мовлення, збагаченню словникового запасу та виховують почуття людяності, чесності, товариськості та гордості від того, що ти – Українець і мова в тебе – Українська.

                                                             Прес-служба Кам’янського ЦППРК