Информация

Наші координати

Україна 322520

Дніпропетровська обл.,

м. Кам'янське

вул. Медична, 2

тел.(05692)55-06-45

https://www.facebook.com/

dptnzKCPPRK/

 

         


 

Пошта

Вхід до
пошти

dptnz_kcpprk@ukr.net

 

Зараз на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 2 гостя.

     За щорічною традицією, з 3 по 10 березня в Кам’янському центрі підготовки і перепідготовки робітничих кадрів проходять Шевченківські заходи, приурочені до Дня народження Т.Г.Шевченка.       У цьому році у нашому центрі з нагоди вшанування пам’яті Великого Кобзаря відбулися такі події:

                                                         Перший день, 03.03.2017

     Лінійка, присвячена відкриттю "Шевченківських днів" на якій учні вносили свої пропозиції щодо відзначення 203 річниці від дня народження Т.Г.Шевченка. Всім згадався минулорічний похід до музею міста і вирішили обов’язково відвідати музей і цього року. Учні гуртка «Джерело» Котляр Валентина, Савелкіна Юлія з групи ПК 3/33 та Клига Євген з групи ПК 3/34 підготували інформаційну хвилинку «Незабутній Шевченко». Бібліотекар Квашина Н.В. –  книжковий вернісаж  «Шевченко не поет, а голос душі українського народу» на якій учні матимуть нагоду ознайомитись з деякими виданнями його літературних творів та переглянути художню спадщину. 
Другий день, 06.03.2017
    Враження від переглядів документальних фільмів про Т.Г.Шевченка та художнього фільму Київської кіностудії, 1951 рік «Тарас Шевченко», сценарій і постановка І.Савченко, в головній ролі С.Бондарчук учні обговорювали на всіх перервах, бо Шевченка палким, гарним, юним студентом майже ніхто з них не знав. Окрім того, демонструвалося тематичне відео присвячене творчості Кобзаря і проводились паралелі між часами його життя і сьогоденням. «Пророче слово й життєвий подвиг Тараса Шевченка завжди будили розум і душу, спонукали вимірювати власні слова і вчинки з позиції особистої відповідальності. Його особиста доля нерозривно пов’язана з історією і сьогоденням українського народу, його боротьбою за незалежність, суверенність і єдність України» - коментувала викладач української мови і літератури Цвях С.М. 
 
Третій день, 07.03.2017
     Дослідження «Гармонія пензля і слова» підготували учні ІІ курсу разом з бібліотекарем Квашиною Н.В. і повідомили такі цікавинки: «З художньої спадщини Великого Кобзаря до наших часів збереглися 835 творів живопису та графіки, а також історичні відомості про ще понад 270 картин майстра, що на сьогодні вважаються втраченими». «Літературна спадщина Т.Г Шевченка — це друковані тексти його творів, що друкувалися як за життя автора, так і після його смерті. Всього Шевченко написав 237 віршів та поем, з них 235 українською та 2 російською мовами. Проза Шевченка налічує 11 творів: 9 повістей, написаних російською мовою між 1852 та 1857 роками та 2 драматургічні п'єси (уривок віршованої трагедії «Никита Гайдай» (1841) російською мовою та драма «Назар Стодоля» (1843), яка збереглася в частковому українському перекладі (всі діалоги перекладено українською мовою, а всі описи дій залишилися російською). За свідченнями П. Куліша, прикінцева частина Назара Стодолі перекладена українською самим Шевченком, решта — невідомим перекладачем.
Викладач Цвях С.М. разом з класними керівниками Драгун О.В. та Кутеповою Т.В. провела літературну годину «Висока пісня Кобзаревих струн» та дискусію «Проблеми жіночої долі порушені в творах Шевченка та їх актуальність в сучасності». У ході заходів їх учасники читали вірші великого українського поета, співали пісні, згадували епізоди життєвого шляху та цікаві факти біографії Т.Шевченка.
 
Четвертий день, 09.03.2017
     На прохання учнів заст. директора з ВР Хурда М.С. домовилась з працівниками музею міста Кам'янське про відвідування нами виставки «Свою Україну любіть» присвяченої Т.Г.Шевченко та урочистого заходу.          Працівники музею підготували документальний фільм «Ген свободи», виступ місцевого письменника і поета Анатолія Васильовича Вінника, який неперевершено читав вірші Кобзаря і деякі свої власні поезії «Від Кобзаревих дум», «Стоїш, Тараси, ти у бронзі…» присвячені Тарасу Григоровичу та виступ ансамблю «Калина», що подарував неймовірне враження від свого виконання пісні «Тече вода з під явора», «Село Кобзареве, заквітчані хати…», «Все це Україна» та ін. 
      Разом з українцями всього світу о 16:00 учні та працівники КЦППРК прийшли до пам’ятнику Тарасу Шевченку взяти участь у Міжнародному флешмобі «Global Shevchenko» й одночасно зачитали вірш «В казематі» (Мені однаково, чи буду…). Це буде не тільки найбільше одночасне читання Шевченка в історії, а й справжнє вшанування його пам’яті, бо як сказала заст. директора з НР Каменська В.Д.: «Поет живий доти, поки звучить його поезія і має відлуння в серцях людей, тривожить їх душі, підносить настрій, звертає увагу на проблеми сьогодення…». Потім слухали всіх бажаючих взяти слово, підтримували оплесками їх хвилювання і промови та поклали квіти до пам’ятника Т.Шевченка.
П’ятий день, 10.03.2017
     Завершився тиждень літературними читаннями «У полоні Шевченкового слова» в якому взяли участь учні І курсів. Захід допоміг розкрити нові грані постаті Т.Г.Шевченка, які ще більше увиразнили  уяву учнів про особистість поета і стали ще одним доказом його феноменальності. Глибше осмислити творчість великого Кобзаря, виховувати потребу в спостереженні, формувати ціннісні орієнтири, особистісний досвід творчої діяльності учнів вдалося під час круглого столу «Філософські погляди Т.Г.Шевченка», що підготував актив гуртка «Джерело» і запросив на засідання учнів ІІ курсу.
     Тарас Григорович Шевченко... Його безсмертне ім’я і неповторні твори ось уже скільки років живуть у серцях народу, в його мріях і сподіваннях, пробуджуючи щирі й благородні почуття. Можливо, Тарас Григорович саме та людина, з якої кожен повинен брати приклад.  Уже багато років минуло з того дня, як перестало битися благородне серце геніального поета, але світлий образ Великого Тараса безсмертний, як і сам народ, що породив його.