Информация

Наші координати

Україна 322520

Дніпропетровська обл.,

м. Кам'янське

вул. Медична, 2

тел.(05692)55-06-45

https://www.facebook.com/

dptnzKCPPRK/

 

         


 

Пошта

Вхід до
пошти

dptnz_kcpprk@ukr.net

 

Зараз на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 1 гість.

    Кожного року 21 лютого весь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно з тридцятою сесією Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. 

   Українська мова — священні скрижалі нашої нації. Її треба оберігати, як своє майбутнє, як безсмертя Українського духу.
   Українська мова - зміст нашого буття, духовний скарб нації. Плекаймо її.
     Сьогодні у світі існує близько 6000 мов. На жаль, майже половина з них під загрозою зникнення. На думку фахівців, це трапляється в тому випадку, коли її перестають, із тої чи іншої причини, вживати та вивчати більше 30% носіїв мови.
     За весь час свого існування українська мова теж зазнавала злети і падіння. Сьогодні, згідно зі Статтею 10 Конституції України «Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України». Наша мова є рідною майже для 50 мільйонів чоловік.
     В Кам’янському центрі підготовки і перепідготовки робітничих кадрів для більшості учнів теж рідною є українська мова. Тому святкували всі групи І та ІІІ курсів і вітали переможців конкурсу фото-, аудіо- та відеоробіт на тему:
«Рідна мова – моя честь і гідність» та конкурсу стіннівок – «Так мови нема без народу, і народу без мови нема».
     Заступник директора з ВР Хурда М.С. подякувала за активну участь учням групи КО 3/6 Дьоміній Анні, Волковій Марії; група ПК 3/33 Селегей Катерині; група ООКН 3/6 Панковій Вікторії; група ПРМ 3/7  Богонос Дар’ї та Овчаренко Юлії; група ПК 3/34 Дякун Анні. Переможці отримали свої винагороди у вигляді солодощів та підвищення рівня знань з української мови. 
     Викладач Цвях С.М. також вітала переможців і звернулась до учнів з настановою: «Дорогі учні! Українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові! Народ наш сміявся і плакав рідною мовою. Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!».
     Щоб мотивація вивчати мови була більш сильнішою учні познайомились з поліглотами України починаючи з сина Ярослава Мудрого – Всеволода (знав п’ять мов), Івана Франка (чотирнадцять мов), Лесі Українки (тринадцять мов) і закінчуючи Григорієм Кочуром (володів тридцятьма мовами) та Андрієм Білецьким (що знав дев’яносто мов). Презентація була захоплююча і кожен вирішив опанувати ще хоча б англійську, «щоб мати повагу іноземців». 
     Викладач Цвях С.М. разом з бібліотекарем Вірх Т.І. провели турнір красномовців де учні змагались на знання прислів’їв та приказок про українську мову, про слово. Турнір був дуже жвавим і неймовірно багатющим на усну народну творчість. Всі учасники продемонстрували неабиякі знання української мови. 
     Після інформаційної хвилинки «Мовне родинознавство» відбулися літературні читання. Найвиразніше читання поезії напам’ять оцінювали оплесками. Найголосніше плескали Дьоміній Анні вона читала поезію «Коли забув ти рідну мову», Волковій Марії «Українська мова», та Козінець Вікторії «Весь всесвіт у мові розмістився» також звучали поезії Володимира Забаштанського «Як нема без зірок небозводу…», Миколи Ткача «Слова, слова…» та багато інших чудових творів.
Прес-служба Дніпродзержинського ЦППРК