Информация

Наші координати

Україна 322520

Дніпропетровська обл.,

м. Кам'янське

вул. Медична, 2

тел.(05692)55-06-45

https://www.facebook.com/

dptnzKCPPRK/

 

         


 

Пошта

Вхід до
пошти

dptnz_kcpprk@ukr.net

 

Зараз на сайті

Зараз на сайті 0 користувачів і 4 гостя.
Звичайний яр, брудний і неохайний,
Тремтливі віти двох блідих осик.
Ні, це не тиша... Незгасимий крик…
 
         Друга світова війна, що фундаментально вразила людство і зоставила трагічні сліди в історії багатьох народів та держав, що були втягнуті в її орбіту, зіграла фатальну роль перш за все в долі єврейського народу…
        Бабин Яр. Так називали кручі на околицях Києва. Одні казали, що тут колись правив воєвода Бабій, тому за його прізвищем назвали яр; інші стверджували, що до 1917 року там стояв маєток поміщика на прізвисько Баба; треті вважають, що яр одержав назву тому, що жінки збирали там дрова та гриби. Ширина ярів доходила до 300, глибина до 50 метрів, довжина ярів досягала 3,5 кілометра. Саме це місце нацисти вирішили використати для своїх злочинів.
        19 вересня 1941 року після 78 днів оборони радянські війсь¬ка залишили м. Київ. У цей же день німецькі війська вступили в місто.
        Смерть і насильство приніс німецький «новий порядок». Першими жертвами Бабиного Яру стали київські підпільники і цига¬ни,— їх знищили вже 20 вересня. 
        А починаючи з 22 вересня, до страшних ярів потяглися машини з єврейським населенням. 28 вересня в місті з'явились оголошення, які наказували всім євреям міста негайно прийти до Лук'янівського цвинтаря.
        Багато хто здогадувався, що Бабин Яр — це смерть. 29 вересня 1941 року десятки тисяч киян вирушили у свою останню путь.
        Ті, хто прийшли до Бабиного Яру, вже ніколи не поверну¬лися. Десятки тисяч людей було розстріляно з 29 вересня по 2 жовтня 1941 року…
        Пройшло 75-ть років з дня тієї страшної трагедії. Але ми пам’ятаємо про одну з найтрагічніших сторінок Голокосту – масове вбивство євреїв Києва. Ми вшановуємо пам’ять про жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації України, - мирних жителів усіх національностей, військовополонених, учасників українського визвольного руху.
        В Дніпродзержинському ЦППРК проходять заходи у зв’язку з 75-ми роковинами трагедії Бабиного Яру. Класні керівники проводять з учнями своїх груп виховні години, круглі столи, бесіди та ін. В бібліотеках оформлено виставки «Смерті синонім й безжалісних кар назва зловісная Бабиний Яр».
        27 вересня 2016 року учні та педагогічні працівники нашого навчального закладу зібралися з музеї історії міста на урок історичної пам’яті «Трагедія Бабиного Яру» (відповідальні викладач Малишева Л.П. та зав. бібліотекою Квашина Н.В.). 
        Співробітники музею провели цей урок пам’яті на високому рівні. Присутні дуже уважно слухали розповідь співробітниці музею про ті страшні події. Під час проведення заходу також було використано картину В.Овчинникова з серії «Бабин Яр», документальну хроніку, спогади мешканців нашого міста про страшні роки окупації. 
        Пройдуть роки, але ніколи не забудуться криваві злочини нацистського «нового порядку»: страхіття гітлерівських концтаборів, ма¬сових розстрілів, душогубок, убивств…
        Ми закликаємо всіх, об’єднати зусилля щодо запобігання повторенню злочинів проти людяності.
        Для багатьох народів незалежна Україна стала Батьківщи¬ною. Мир і злагода — це головне, що нам потрібно сьогодні. Пам'ятаючи про трагедію минулої війни, ми з надією дивимося в майбутнє і віримо в нашу державу.

Прес-служба Дніпродзержинського ЦППРК